„Bezpieczny przejazd”. Tak wygląda wypadek na torach kolejowych (FOTO/VIDEO)

16 września na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Orzechowie odbyła się akcja prewencyjna „Bezpieczny Przejazd”. Dzięki niej uczniowie szkół podstawowych z Orzechowa i Pięczkowa mogli na własnych oczach przekonać się o skutkach wypadków na torach kolejowych.

Podczas pokazu zaprezentowano symulację zderzenia drezyny kolejowej z dwoma samochodami osobowymi. Strażacy z JRG Września, JRG Środa Wielkopolska, OSP Orzechowo oraz OSP Pięczkowo zademonstrowali uczestnikom możliwości z zakresu ratownictwa technicznego oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Wypadki na przejazdach kolejowo-drogowych stanowią mniej niż jeden procent wszystkich wypadków komunikacyjnych. To nie zwalnia nas ze starań ograniczenia ich do zera. Za każdym z nich stoi ludzka tragedia. Dla nas stłuczka, kolizja czy potrącenie to nie jest kolejna cyfra do statystyk tylko człowiek, którego spotkało nieszczęście. Każde tego typu zdarzenie przynosi straty materialne i zaangażowanie służb ratunkowych. W ostatnich latach rocznie dochodzi do ok. 200 wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. To wciąż o wiele za dużo. Dlatego tak ważne jest ciągłe edukowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego – podsumowują strażacy.

ZDJĘCIA poniżej

źródło i fot. KP PSP Września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *