Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej! (VIDEO)

22 września na terenie SSP nr 6 we Wrześni oficjalnie otwarto Centrum Edukacji Ekologicznej.

W ramach inwestycji przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni powstały ogród i pracowania edukacji ekologicznej,

Ogród wyposażony jest w wiele stref tematycznych, umożliwiających realizację różnych form zajęć dydaktycznych. Na jego terenie znajdują się następujące strefy:

– roślin pożytecznych dla owadów i łąk kwietnych,
– ogrodów tematycznych,
– wydm i borów sosnowych,
– wystaw przestrzennych i imprez okolicznościowych,
– recyklingu,
– relaksu,
– doświadczeń (ruch i oddziaływanie, energia i optyka).

Ponadto w części SSP nr 6 w ramach ww. projektu powstała także pracowania edukacji ekologicznej, która została podzielona na 5 stref funkcjonalnych: nauki, inżynierii, sztuki, technologii i matematyki.

Przy współpracy z SSP nr 6, Gminie Września udało się stworzyć innowacyjny projekt, którego celem jest przede wszystkim zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Miasta i Gminy Września. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zyskają kolejne miejsce, w którym kreatywnie będą mogli spędzać czas.

Gmina Września na realizację inwestycji pozyskała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt został oceniony pozytywnie i uzyskał na tyle wysoką liczbę punktów, że w rezultacie Wrześni przyznano wsparcie w kwocie 2 260 283,78 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Zarówno ogród, jak i pracowania będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. Informacje na temat podstawowych zasad korzystania z obiektu, w tym godziny jego otwarcia zostaną opublikowane na stronie miasta www.wrzesnia.pl

FILM w linku TUTAJ

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. SSP nr 6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *