Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy na Wrzosowej!

W jednym miejscu zostały zgromadzone różne służby, których głównym priorytetem jest dbanie oraz ochrona bezpieczeństwa nas wszystkich. Festyn został zorganizowany w minioną niedzielę przez Burmistrza Miasta i Gminy Września.

25 września na ulicy Wrzosowej we Wrześni odbył się festyn pod nazwą „Razem dla bezpieczeństwa” zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Września. W przedsięwzięciu udział wzięli między innymi policjanci i strażnicy miejscy.

Oczywiście w niedzielnym pikniku nie mogło zabraknąć innych służb, które wpisują się w szerzenie oraz dbanie o bezpieczeństwo. Na Wrzosowej byli również przedstawiciele Szpitala Powiatowego we Wrześni oraz jednostki Ochotniczych Straży Ochotniczych z Wrześni a także Marzenina.

Na uczestników festynu z ramienia wrzesińskich służb mundurowych czekały akcje znakowania rowerów programami „Wrzesiński Rower – Bezpieczny Rower” oraz „Wiberoo”. Dodatkowo rozdane zostały elementy odblaskowe, które w nadchodzących tygodniach będą bardzo potrzebne z uwagi na zbliżające się jesień i zimę a także jednorazowe alkotesty w ramach akcji „Trzeźwy kierowca” ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Wrześni.

Najmłodsi, którzy odwiedzili piknik „Razem dla bezpieczeństwa” mogli spotkać się z najwyższym policjantem wielkopolskiej policji, który przyjechał specjalnie dla nich z Pyrkowej Krainy. Sierż. Pyrek chętnie ustawiał się do zdjęć, po których wszystkie dzieci zapraszał do odwiedzenia jego aplikacji pod adresem: https://pyrek.pl/

Nie mogło również zabraknąć policyjnego radiowozu, w którym dzieci mogły usiąść za kierownicą. Dużą ciekawostką była wizyta policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej, który przyjechał najnowszym nabytkiem policyjnym motocyklem BMW.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *