Hwarangi walczyły w kraju i za granicą! (podsumowanie)

Najnowszy raport od wrzesińskich zawodników i zawodniczek taekwondo. Przedstawiciele Hwarang Września mają za sobą pracowity okres. Poniżej szczegóły.

1 października Hwarang Września uczestniczył 26 osobową grupą zawodników w Turnieju Bydgoszcz Cup.

1 miejsca zdobyli – Wiktor Kałużny, Adrian Stengert, Michał Filipczak, Dominik Knopkiewicz, Sara Surtel, Kacper Kasperski.
2 miejsca zdobyli – Zuzanna Waszczuk, Martyna Wojciechowska, Jakub Pluciński, Jakub Filipczak, Wiktoria Grześkowiak, Bartosz Wilczyński, Martyna Zielińska.
3 miejsca zdobyli – Julia Knopkiewicz, Sara Wilczyńska, Amelia Pawłowska, Marcelina Mgłosiek, Apolonia Michałowska, Karol Olejniczak, Krzysztof Frankowiak, Maja Kaźmierczak.
Sporym sukcesem w Bydgoszczy dla całej ekipy było wywalczenie 1 miejsca drużynowego.

W dniach 4-8.10 Sara Surtel i Wiktoria Grześkowiak zadebiutowały na Mistrzostwach Europy Juniorów w stolicy Łotwy – Rydze. Tym razem nie udało im się dostać do strefy medalowej. Pomimo tego dobrze się spisały , a doświadczenia z imprezy mistrzowskiej zaowocują w przyszłości.

Kolejnym startem ekipy była 3 edycja Grand Prix Wielkopolski tym razem w Jarocinie. 42 osobowa ekipa wywalczyła 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali.
1 miejsca zdobyli – Tomasz Sternel, Michalina Zielińska, Wiktor Kałużny, Marcelina Mgłosiek, Zuzanna Waszczuk, Michał Filipczak, Wiktorka Grześkowiak, Dominik Knopkiewicz, Kacper Kasperski.
2 miejsca zdobyli – Mikołaj Grodziski, Ernest Rojewski, Adrian Stengert, Jakub Filipczak, Bartosz Wilczyński, Sara Surtel, Iga Janas.
3 miejsca zdobyli – Nikola Jankowska, Zoja Marcinkiewicz, Damian Grodziski, Izabella Chrzanowska, Sara Wilczyńska, Julia Knopkiewicz, Piotr Leszczyński, Szymon Zieliński.

Warto tutaj dodać że czwarta i ostatnia edycja GP odbędzie się 3 grudnia we Wrześni. Burmistrz Tomasz Kałużny objął imprezę patronatem. Szykują się wielkie emocje więc zapraszamy do kibicowania na żywo zawodnikom.

Ostatnim, a zarazem bardzo emocjonującym startem był udział Dagmary Haremzy w Grand Prix w Menchesterze. Zawodniczka AZS AWF Poznań oraz Reprezentacji Polski na zaproszenie World Taekwondo mogła rywalizować z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Takie zaproszenia do wzięcia udziału w GP Series otrzymują zawodnicy najwyżej sklasyfikowani w światowym rankingu olimpijskim. Dagmara , świeżo upieczona Młodzieżowa Mistrzyni Europu znalazła się w tym gronie.

Swoją walkę stoczyła z reprezentantką gospodarzy Brytyjką Rebecą MCGOWAN ulegając 0-2. Zwyciężczynią kategorii została Niemka Lorena Brandl , druga była Francuska Altea Laurin ,a 3 miejsca przypadły Chince Lei XU i Aleksandrze Kowalczuk. Udział w Grand Prix był dla naszej 20 letniej zawodniczki sporym wyróżnieniem i kolejnym doświadczeniem. Wielokrotnie już pokazała że może rywalizować z najlepszymi na świecie.