Poselska wizyta w Nekli. Trwa rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego

We wtorek, 17 stycznia w Nekli miała miejsce wizyta Posła na Sejm RP p. Zbigniewa Dolaty. Jej celem było poznanie zakresu i stopnia zaawansowania projektów rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego, które otrzymały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w łącznej kwocie 7 mln zł.

Mowa o projekcie przebudowy budynku dawnej wozowni wraz ze zmianą sposobu użytkowania na bibliotekę, którego realizacja rozpoczęła się w ubiegłym roku. Koszt całkowity zadania to 6,6 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Polskiego Ładu 4,4 mln zł.

W wyniku realizacji inwestycji, której zakończenie planowane jest na sierpień tego roku, nekielska biblioteka zyska nowocześnie zaaranżowaną, funkcjonalną przestrzeń, umożliwiającą rozwój oferty kulturalnej.

Dofinansowanie z Polskiego Ładu w kwocie 2,6 mln zł otrzymał również projekt związany z rewitalizacją pałacu, obejmujący dokończenie remontu dachu (pow. 210 m2 – nad przychodnią), wykonanie elewacji frontowej, stolarki okiennej i drzwiowej wraz z montażem drenażu opaskowego wokół budynku. Koszt całkowity to blisko 2,9 mln zł, a zadanie zostanie zrealizowane do końca br. Obecnie trwają prace związane z ogłoszeniem postępowania na wybór wykonawcy robót.

źródło i fot. Gmina Nekla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *