Koniec tolerowania parkowania w bramach strażaków!

Druhowie z OSP Pyzdry wystosowali ważny apel do mieszkańców. Koniecznie przeczytaj i zapamiętaj. Czas ma największe znaczenie.

Drodzy Mieszkańcy naszego pięknego miasteczka!

Jak pewnie wiecie, istnienie straży pożarnej w naszej okolicy ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Niewątpliwą zaletą Ochotniczych Straży Pożarnych jest ich lokalizacja. Są najbliżej i dzięki temu często najszybciej zjawiają się na miejscu zdarzenia, a jak każdy już gdzieś pewnie usłyszał: CZAS MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE!

Zgodnie z Art. 49 ust. 2 pkt 1 i 2 Prawa o ruchu drogowym

Zabrania się postoju:
„1) w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
2) w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu;”

Występujące niemal codziennie parkowanie w naszych bramach powoduje, że wyjazd do zdarzenia będzie opóźniony: przez to, że blokujecie wyjazd ciężarowego auta, bądź strażacy przyjeżdżający w pośpiechu do wezwania nie mają gdzie zaparkować.

Rozumiemy, że nad nami mieści się MOPS, ale nie rozumiemy lenistwa, gdzie można zaparkować na wielkim placu z drugiej strony i nigdy nie zrozumiemy „Ale to na chwilkę…”

Od tej pory każdorazowe blokowanie wyjazdu i stawanie w bramach zakończy się wezwaniem patrolu policji, bądź przekazaniem w odpowiednie miejsca nagrania z monitoringu, który bardzo ładnie obejmuje „zaparkowane” auta.

źródło i fot. OSP Pyzdry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *