ZSTiO zaprasza na Drzwi Otwarte!

Wszystkich zainteresowanych nauką w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zapraszamy na Drzwi Otwarte.

Place zabaw pod kontrolą strażników miejskich

Straż Miejska podejmuje stałe zadania w zakresie kontroli miejskich placów zabaw dla dzieci oraz urządzeń fitness na terenie wrzesińskim.

OSP Marzenin z szansą na nowy wóz bojowy

Jak informuje wrzesiński ratusz,wniosek o dofinansowanie zakupu ciężkiego wozu ratowniczo – gaśniczego został złożony w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Inicjatorem stworzenia dokumentacji aplikacyjnej był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni mł. bryg. Piotr Trawiński, który zaangażowany jest w pozyskanie środków zewnętrznych na kilka tego typu pojazdów.

Wrześnianin stracił 7 tysięcy zł. Pokrzywdzonych osób może być więcej

Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego został oszukany przy umowie na sprowadzenie dwóch motocykli . Policjanci, którzy pracują nad ta sprawą zakładają, że pokrzywdzonych może być więcej. – Jeśli zostałeś oszukany/zostałaś oszukana zgłoś się do nas – apelują policjanci.

Citroen wjechał w Audi. Wysoki mandat dla 61-latka

W poniedziałek, 17 lutego (godz. 16:15) doszło do kolizji dwóch osobówek na DK 92 w Psarach Małych (skrzyżowanie z ul. Dojazdową). Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia ale nie uniknął wysokiego mandatu.

Trwa budowa sieci światłowodowej

Przedstawiciele firmy Inea i lokalnej władzy samorządowej dokonali podsumowania trwającej w gminie Pyzdry budowy sieci światłowodowej.

Pościg na ulicach Wrześni. Kierowca BMW wpadł w innym mieście

To miała być rutynowa kontrola. Jednak 29-latek zamiast się zatrzymać rozpoczął ucieczkę swoim autem. A to wszystko na terenie naszego miasta. Mężczyzna nie stosował się do żadnych przepisów ruchu, przez co stwarzał bardzo duże zagrożenie dla pozostałych kierowców i nie tylko.

Trzy tysiące nielegalnych papierosów. 66-latek stanie przed sądem

3000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy nie trafi na czarny rynek. 

Zapraszamy na Kaziuki 2020!

Zespół Pieśni i Tańca „Ojcowizna” wystąpi podczas tegorocznych Kaziuków Wileńskich we Wrześni. 

W sobotę piłkarski piknik rodzinny

Zarząd MKS Victorii Września zaprasza na piknik rodzinny. W najbliższą sobotę, 22 lutego.

8-letni chłopiec potrącony przez osobówkę

Bardzo przykre informacje dotarły do nas we wtorkowy poranek. W Węgierkach doszło do wypadku, w którym poważnie ucierpiał 8-letni chłopiec.

27-letni wrześnianin aresztowany. Trzy dni, dwie kradzieże rozbójnicze

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, który w przeciągu trzech dni dopuścił się dwóch kradzieży rozbójniczych. Wobec 27-latka został zastosowany areszt tymczasowy. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca kolizji

Na skrzyżowaniu (rondo) ulic Wrocławska, Działkowców i Objazdowa we Wrześni doszło do zderzenia trzech pojazdów.

Zapraszamy! Charytatywna impreza dla Kornelii

„Sercem dla Kornelii”. W najbliższą niedzielę, 23 lutego odbędzie się kolejna impreza charytatywna w Pyzdrach.

GIEKSA CUP 2020 już za nami!

W sobotę 15 lutego niemal 130 zawodników z 8 klubów piłkarskich wzięło udział w turnieju piłki nożnej, organizowanym przez GKS Płomień Nekla, a objętym patronatem przez Burmistrza miasta i gminy Nekla.

Prace wre. Powstaje nowa droga

Trwają prace budowlane związane z powstaniem drogi łączącej ul. Paderewskiego z ul. Działkowców.

Dachowanie osobówki. Kierowca na podwójnym gazie

15 lutego po godz. 13:00 doszło do wypadku osobówki marki BMW. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej pomiędzy Orzechowem a Czeszewem.

Nowa stawka za śmieci w gminie Września

Wrzesiński ratusz informuje, że od 1 lutego 2020 r. obowiązuje tylko jedna podstawowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – 22 zł od osoby na miesiąc. Każdy mieszkaniec jest zobowiązany do segregacji odpadów komunalnych.

Skradzioną toyotą wjechał na pole uprawne. 33-latek w rękach policji

Policjanci z wrzesińskiej drogówki zatrzymali złodzieja samochodów. 33-latek ukradł z terenu Niemiec Toyotę C-HR. Wartość poniesionych start wyniosła ponad 89 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

WOK coraz piękniejszy! Prace trwają (ZDJĘCIA)

W budynku Wrzesińskiego Ośrodka Kultury praca wre! Jak już wcześniej pisaliśmy, trwa wyczekiwany generalny remont placówki.