Narzędzia pneumatyczne, w które warto zainwestować

Narzędzia pneumatyczne stanowią konkurencję dla znanych i powszechnie używanych urządzeń elektrycznych. Są coraz chętniej wybierane ze względu na swoje liczne zalety. Można je z powodzeniem wykorzystywać do prac domowych, warsztatowych czy też do naprawy aut. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakie narzędzia pneumatyczne warto zainwestować, zapraszamy do lektury.

W ferie na lodowisko!

Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne zapraszają dzieci na lodowisko.

Na początek zwycięstwo. Victoria pokonała Polonię Środa Wlkp.

W swoim pierwszym zimowym sparingu piłkarze Victorii Września pokonali wyżej notowanego rywala. Na boisku w Gnieźnie ograli trzecioligową Polonię Środa Wlkp. 2:0.

Darmowe kontrole stanu technicznego

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

Nadzwyczajna sesja w ratuszu

W piątek, 17 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Wrześni. Została ona zwołana na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Września w celu przeprowadzenia zmian w budżecie na rok 2020.

Uwaga! Będzie ślisko na drogach i chodnikach

W nocy z piątku na sobotę na terenie powiatu wrzesińskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Poniżej oficjalny komunikat ostrzegawczy. 

Wieczorna akcja straży przy ul. Batorego. Pożar pralki w mieszkaniu

Strażacy z Wrześni i Węgierek interweniowali 23 stycznia przy ul. Batorego.

Najnowszy raport z wrzesińskich stacji paliw!

Na naszym odświeżonym portalu wracamy ze stałą rubryką – ceny na wrzesińskich stacjach paliw. Poniżej raport z 22 stycznia. Sprawdź, gdzie zatankujesz najtaniej.

Wrzesińscy policjanci apelują „Bezpiecznie spędźmy ferie”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni rozpoczęli pełne przygotowania do realizacji programu „Bezpieczne ferie”. Na terenie województwa wielkopolskiego zimowa przerwa od zajęć szkolnych zaczyna się od 27 stycznia br.

Września wśród najładniej świątecznie oświetlonych miast w Polsce! 

Września zajęła V miejsce w konkursie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce, organizowanym w ramach plebiscytu pn. „Świeć się z Energą”.

22-latek podejrzany o zabójstwo ojca aresztowany

Poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących śmierci mężczyzny w Miłosławiu. 63-latek został znaleziony w domu jednorodzinnym w poniedziałek, 20 stycznia.

Oczyszczono stawy w parku. Puszki, butelki…

Wrzesiński ratusz poinformował, że w poniedziałek pracownicy zieleni miejskiej oczyścili stawy w parku im. Dzieci Wrzesińskich.

Zderzenie trzech osobówek i ciężarówki pod Wrześnią (ZDJĘCIA)

20 stycznia przed godziną 18 (na 208 km autostrady A2), w okolicy węzła Września, doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych i jednego ciężarowego.

Tragiczny dzień w Miłosławiu. Ujawniono zwłoki mężczyzny

W poniedziałek, 20 stycznia przed południem policja i Prokurator Rejonowy we Wrześni pojawili się w Miłosławiu. 

Pożar na terenie fabryki Inalfa

Dziś tuż przed godz. 19:00 sześć zastępów straży pożarnej interweniowało na terenie fabryki  Inalfa w Białężycach.

XIV Gala Victorii. Poznaliśmy wyróżnionych piłkarzy

Już po raz 14. władze, piłkarze i sympatycy wrzesińskiego klubu bawiły się na wspólnej imprezie. Tegoroczna Gala, wzorem lat ubiegłych odbyła się w miniony piątek, w Centrum Rekreacyjno-Hotelowym „Bagatelka” w Miłosławiu.

Sto dni do matury! Poloneza zatańczyli licealiści (GALERIA)

W Pałacu na Opieszynie maturzyści z LO im. H. Sienkiewicza bawili się na swoim balu studniówkowym. 150 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi i nauczycielami rozpoczęło imprezę tradycyjnym polonezem. Zobaczcie naszą fotorelację!

Taneczne show z Iwoną Pavlović

Władze miasta zaprosiły mieszkańców na wielką karnawałową zabawę!

Trwają prace. Nowa droga połączy Paderewskiego z Działkowców

W ramach inwestycji powstanie droga o długości ok. 1160 m, chodniki o powierzchni ok. 1100 m2, ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1160 m, kanalizacja deszczowa, oświetlenie drogowe, w tym 32 lampy typu LED oraz doświetlenie przejść dla pieszych.

Nowe rondo, przejścia dla pieszych i wiele innych

Rondo, nowe przejścia dla pieszych na Placu Wiosny Ludów, barierki ochronne, azyle drogowe, specjalne krawężniki, a wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy Miłosław. Władze zapowiadają inwestycje!