Wielkopolska: Policyjny pościg zakończony tragiczną strzelaniną

We wtorek – 17 maja policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Obornikach próbowali zatrzymać, w miejscowości Gorzewo gm. Ryczywół pod Obornikami, do kontroli dostawcze Iveco.  Nikt nie mógł przewidzieć jak to się skończy.

Będzie głośno na Wrzosowej! Przed nami kolejny piknik

W najbliższą niedzielę, 22 maja zapraszamy na kolejny tematyczny piknik na ul. Wrzosowej (przy tężni). Tym razem motywem przewodnim będą motocykle!

Ktoś ukradł ule z pszczołami. Straty 3 tys. zł

13 maja wrzesińscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. W miejscowości Goniczki doszło do kradzieży uli z pszczołami.

Przed nami IX Rajd Rowerowy Fortuna! (regulamin)

26 czerwca – warto zapisać sobie tą datę! Właśnie wtedy zapraszamy na kolejną odsłonę popularnego Rajdu Rowerowego Fortuna! Organizatorem jest Klub Turystyki Rowerowej „Wrześnianie”. Zapisy ruszą 23 maja. Poniżej regulamin. 

Bezpieczniej w Sokołowie

Jak informuje wrzesiński ratusz, zakończyły się roboty drogowe przy ul. Bitwy pod Sokołowem w Sokołowie (dawna droga krajowa nr 15).

220 tysięcy złotych dla Gminy Września!

W piątek 6 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego burmistrz Tomasz Kałużny wraz ze skarbnikiem Miasta i Gminy Września Jolantą Kościańską podpisali dwie umowy o dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury lekkoatletycznej oraz programu Szatnia na medal.

Spektakl „Telewizja kłamie” wkrótce na deskach WOK-u (zapowiedź)

21 maja zapraszamy do Wrzesińskiego Ośrodka Kultury na nowy spektakl. „Telewizja kłamie” to wybuchowa mieszanka teatru i kabaretu. Do Wrześni znów przyjadą znani aktorzy: Tamara Arciuch, Adam Fidusiewicz, Bartek Kasprzykowski i Bartosz Opania.

Opieka nad osobą z demencją

Osobom starszym bardzo często doskwiera demencja. Wtedy najbliżsi muszą pogodzić swoje obowiązki codzienne z opieką nad taką osobą. Jak poradzić sobie z opieką nad osobą z demencją starczą? Jak pogodzić opiekę z codziennymi obowiązkami, z których nikt nas przecież nie zwolni? I czym dokładnie jest, demencja starcza?

Trzy auta zderzyły się na Legii Wrzesińskiej. Kierowca miał 1,5 promila

Samochodowy efekt domina na ul. Legii Wrzesińskiej. 10 maja (około godz. 17:30) kierowca renault clio spowodował kolizję trzech aut. Jak się okazało był nietrzeźwy.

Przed nami Piknik Fitness na Wrzosowej!

Czas na kolejną tematyczną imprezę na świeżym powietrzu. W najbliższą niedzielę, 15 maja przy ul. Wrzosowej będzie można mocno poćwiczyć i nie tylko!

Kolizja osobówki z ciężarówką na Wrocławskiej

W południe 11 maja doszło do zderzenia dwóch pojazdów na ul. Wrocławskiej we Wrześni. Do szpitala trafiła kierująca autem peugeot 207. Policja właśnie ją ukarała mandatem za spowodowanie kolizji.

Wracają popularne Śląskie szlagiery! (zapowiedź)

Władze miasta przekazały dziś dobrą wiadomość. Od 26 czerwca na scenę amfiteatru wracają koncerty w ramach Śląskich Szlagierów.

Zderzenie dwóch osobówek w Nekli

W poniedziałek, 9 maja (o godzinie 13:52) służby interweniowały na ulicy Gnieźnieńskiej w Nekli.

Policyjna kontrola autokaru przed wycieczką

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Z uwagi na fakt, że kontrola przebiegła bez zastrzeżeń, funkcjonariusze życzyli uczestnikom udanego oraz bezpiecznego wyjazdu.

Przedszkolaki życzyły wrześnianom „Lepszego jutra”! (FILM)

Zgodnie z wieloletnią tradycją w maju dzieci z wrzesińskiego Przedszkola Miś Uszatek zarażają uśmiechem mieszkańców miasta.

Nie rezygnujmy z marzeń: Zapraszamy na koncert dla Zuzi

Gorąco zapraszamy – 17 maja do Pałacu na Opieszynie na koncert charytatywny dla wrześnianki Zuzi! Całkowity dochód ze sprzedaży biletów (40 zł) zostanie przekazany na leczenie naszej bohaterki.

Pilne! Apel wrzesińskiej policji!

Kolejny raz apelujemy o czujność. Mieszkańcy naszego powiatu ponownie otrzymują telefony od złodziei.

Wieczorna awaria wodociągowa w centrum Wrześni

PWiK we Wrześni informuje o przerwie w dostawie wody na ul. Sienkiewicza we Wrześni!

Wrześnianie spotkali się ze strażakami na festynie (GALERIA)

Rozkręca się nowy cykl tematycznych imprez na świeżym powietrzu, przy ul. Wrzosowej we Wrześni. W minioną niedzielę, mieszkańcy świętowali razem z lokalnymi strażakami na okolicznościowym festynie!

Oto koszulki promocyjne Wrześni 2022

Podobnie do lat ubiegłych Gmina Września zakupiła koszulki promocyjne. Tym razem są to białe t-shirty nawiązujące swoim motywem do pocztówki z Wrześni.