Apel do użytkowników toru na Małpim Gaju

Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne zwracają uwagę na niebezpieczne przeszkody, które pojawiły się na wrzesińskim torze rowerowym.

Lada dzień pojedziemy kolejnym odcinkiem wrzesińskiej obwodnicy

Dziś, 4 marca wrzesińscy samorządowcy wizytowali nowy odcinek obwodnicy. Kolejne kilometry wyczekiwanej drogi zostaną oficjalnie otwarte w piątek, 5 marca.

Zabytki z Drumlisk na wrzesińskim Sokołowie!

Dobiega końca budowa północno-wschodniej obwodnicy Wrześni. Nowa droga połączy Gutowo Małe z Sokołówkiem. Przy każdych takich inwestycjach ziemnych prowadzone są badania archeologiczne.

Nietrzeźwy pieszy wtargnął pod fiata seicento

Na drodze z Wrześni w kierunku Gozdowa doszło do kolizji osobówki z pieszym. Policjanci interweniowali w miejscowości Nadarzyce 28 lutego o godz. 18:00.

Zapraszamy na 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej (stream)

Niestety z wiadomych przyczyn tegoroczny FPO odbędzie się tylko online. Zachęcamy do oglądania występów w sieci!

Uwaga kierowcy! Na ul. Słowackiego zapadł się asfalt

Dziś zamknięta została nitka ulicy Słowackiego pomiędzy rondem Sienkiewicza a rondem u zbiegu ulic Słowackiego/Legii Wrzesińskiej. 

11-latek potrącony na pasach. Kierowca stracił prawo jazdy

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 25 lutego (godz. 16:25) w Bierzglinku na ul. Bukowej.

20 pytań do zainteresowanych Mieszkaniem Plus we Wrześni

Ruszyła ankieta dla osób zainteresowanych inwestycją powstającą w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Na pytania w niej zawarte można odpowiedzieć za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej www.wrzesnia.mdr.pl.

39-latek uciekał osobówką nawet na samej feldze. W tle narkotyki

Policjanci podjęli pościg za kierującym Audi A3, który nie zatrzymał się do kontroli. W ostatniej fazie pościgu determinacja 39-latek była na tyle duża, że uciekał na feldze. Mężczyzna miał w pojeździe oraz w swoim miejscu zamieszkania narkotyki.

Strażnicy leśni odkryli pocisk przeciwpancerny

W miejscowości Nekielka leśnicy natrafili na niecodzienne znalezisko. Niezbędna okazała się pomoc specjalistycznej jednostki wojskowej z Inowrocławia.

Uwaga! Zamknięta droga w kierunku Środy Wlkp.

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu informuje o zamknięciu drogi wojewódzkiej nr 432 od Tadeuszewa do Połażejewa w związku z kontynuacją rozbudowy odcinka Ruszkowo-Grzymysławice.

Pożar budynku gospodarczego w Kaczanowie

Zastępy straży pożarnej interweniowały dziś 1 marca w Kaczanowie.

20-latek w rękach policji. Znaczne ilości narkotyków

Wrzesińscy policjanci rozpracowali 20-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty, grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wnętrze najstarszego budynku mieszkalnego w remoncie

Odrestaurowany dom podcieniowy w Pyzdrach do tej pory zachwycał z zewnątrz. Teraz przyszedł czas na remont pomieszczeń wewnątrz budynku. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, możliwe było rozpoczęcie prac konserwacyjno-budowlanych.

Przywrócenie połączeń kolejowych

Od 15 marca na trasy wracają niektóre połączenia Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO.

Budowa oświetlenia ulicznego w naszej gminie

Gmina Września oświetli drogi i przejścia dla pieszych we Wrześni, Chwalibogowie oraz Gutowie Wielkim.

Night Runners Września pobiegli dla Mikołaja! To już 7 lat aktywnej grupy

W sobotni poranek, 27 lutego około 60 biegaczy świętowało 7 lat wrzesińskiej grupy Night Runners. Z tej okazji spotkali się tradycyjnie nad zalewem by w aktywny sposób pomóc także Mikołajkowi.

Rozwój Rodzinnych Ogrodów Działkowych we Wrześni

Wrzesiński ratusz informuje, że w ostatnich dniach zostały podpisane umowy na udzielenie dotacji dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

e-Urząd Skarbowy już czynny

Na podatki.gov.pl wystartowała nowa usługa Ministerstwa Finansów (MF)  i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – e-Urząd Skarbowy (e-US).

Kolejne próby oszustw! Ostrzegajmy seniorów

Otrzymaliśmy dwa zgłoszenia odnośnie prób oszustw na seniorach. Na szczęście czujność członków rodziny uniemożliwiła dokonanie tego przestępstwa – alarmują ponownie wrzesińscy policjanci.