Komunikat zarządu Victorii w sprawie składek

Świat sportu stanął w miejscu, jak wiele innych sfer życia codziennego. Kluby w niemal każdej dyscyplinie robią co mogą by przetrwać. Lokalnie, władze Victorii Września postanowiły co dalej ze składkami, które opłacają rodzice. Poniżej szczegóły.

Znaleziono kolejne pociski z czasów II wojny światowej

Wrzesińscy policjanci 25 marca (godz. 9:48) otrzymali zgłoszenie o niecodziennym znalezisku. W miejscowości Stroszki (gm. Nekla) ujawniono dwa pociski artyleryjskie.

Od kwietnia kolejne ograniczenia! Zamknięte salony, parki, mniej osób w sklepach

Rząd poinformował dziś: Wprowadzamy kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w…

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (stan na 31 marca)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuację epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID 19.

Koronawirus: Rośnie liczba zakażonych osób w Wielkopolsce

Dziś w całym kraju (30 marca) odnotowano 193 nowe przypadki osób zakażonych koronawirusem (w sumie 2055). Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci pięciu kolejnych osób (w sumie 31). W naszym województwie mamy 134 osoby z pozytywnym wynikiem na koronawirusa.

#Zostańwdomu: Wrzesińska Orkiestra Dęta zaprasza na koncert online!

W imieniu Wrzesińskiej Orkiestry Dętej zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego wirtualnego koncertu. Wrześnianie włączają się w akcję #zostańwdomu.

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (stan na 30 marca)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID 19:

Koronawirus: Aktualna sytuacja w Wielkopolsce (stan na 29 marca)

Podsumowujemy kolejny dzień walki z koronawirusem w Polsce, w naszym województwie i naszym powiecie (osobny artykuł).

Freelab Września pomaga drukując! Liczą na Wasze wsparcie

Jak już wcześniej pisaliśmy, wrzesińskie Stowarzyszenie Freelab pełną parą ruszyło z produkcją przyłbic m.in. dla szpitali. Drukują je na drukarkach 3D. Aby dalej mogli pomagać proszą nas o wsparcie. 

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (29 marzec)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID 19.

Pyzdry otrzymają dofinansowanie w kwocie 25 tys. zł.

Wybudowanie wiaty przy wiatraku w Pyzdrach znalazło się na liście projektów rekomendowanych do dofinansowania ze środków Województwa Wielkopolskiego, na realizację zadań z zakresu infrastruktury turystycznej w 2020 r.

ROZGRYWKI LIGI HALOWEJ LZS ZAKOŃCZONE

Zarząd Gminnego Zrzeszenia LZS we Wrześni wraz z przedstawicielami drużyn podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w sezonie 2019/2020 z powodu pandemii koronawirusa.

Park wodny AquaLife we Wrześni kończy działalność

To koniec wrzesińskiego basenu krytego. Firma AquaLife poinformowała o zakończeniu swojej działalności.

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (28 marzec)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID 19.

Pożar w budynku mieszkalnym. W akcji cztery zastępy straży

W piątkowy poranek 27 marca (ok. godz. 8:30) cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w miejscowości Pietrzyków-Kolonia (gm. Pyzdry).

Przerwa w fabrykach Volkswagena wydłużona

Volkswagen wydłuża okres wstrzymania produkcji o kolejny tydzień do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia. Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (27 marzec)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID 19.

Ceny na stacjach we Wrześni. Coraz tańsza benzyna i olej napędowy

W ramach naszej stałej rubryki sprawdziliśmy dla Was aktualne ceny na wrzesińskich stacjach. Poniżej raport z 26 marca. Tylko u nas sprawdzisz, gdzie zatankujesz najtaniej!

Koronawirus: Aktualna sytuacja w naszym powiecie (26 marzec)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni podaje aktualną sytuacje epidemiologiczną w powiecie wrzesińskim w związku z wystąpieniem COVID-19.

Rodzinny Rajd Rowerowy odwołany!

Dziś w południe organizatorzy (władze miasta) RRR 2020 poinformowali o odwołaniu tegorocznej majowej imprezy.