Nocny pożar sadzy w kominie

Trzy zastępy straży pożarnej interweniowały 21 listopada (tuż przed godz. 22:00) w Węgierkach.

Choinki już zdobią Neklę!

Na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia w Nekli rozpoczęły się przygotowania do tych wyjątkowych dni.

Seat leon wjechał w opla i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło 18 listopada (17:35) we Wrześni na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej/Słupskiej. 27-letni kierowca seata uderzył w inną osobówkę. Swoją podróż zakończył na ogrodzeniu posesji. 

Koronawirus: Rośnie liczba aktywnych przypadków w naszym powiecie (22 listopada)

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem #SARSCoV2 u 2070 osób w regionie. W powiecie wrzesińskim mamy kolejną zmarłą osobę oraz 72 nowe przypadki. Aktualnie aktywnych jest ponad 1 4000 osób.

Kto zniszczył boisko w Gozdowie?

W ostatnim czasie ktoś zniszczył murawę boiska w Gozdowie. Wandalizmu dokonano prawdopodobnie z piątku na sobotę (20.11/21.11.2020 r.).

Policja szuka trzech nieletnich! (ZDJĘCIA)

Wrzesińscy policjanci poszukują trzech nieletnich, którzy nie powrócili do orzeczonych dla nich Młodzieżych Ośrodków Wychowawczych.

Projekt budżetu Gminy Września na rok 2021

W poniedziałek, 16 listopada, zgodnie z art. 238 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, Burmistrz Miasta i Gmina Września Tomasz Kałużny złożył Radzie Miejskiej we Wrześni projekt budżetu gminy na rok 2021. Prace nad projektem budżetu trwały od dwóch miesięcy.

Groźny wypadek dwóch osobówek w Miłosławiu

Służby interweniowały dziś rano (5:50) na ul. Pałczyńskiej w Miłosławiu. Na prostym odcinku drogi fiat seicento zderzył się czołowo z oplem corsą. Kierowca tego pierwszego trafił do szpitala. 

Komunikat w sprawie konkursu grantowego w ramach projektu pt. „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”

W związku z wątpliwościami odnośnie prawidłowości przeprowadzenia w dniu 24 sierpnia 2020r. naboru wniosków w projekcie „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, przeprowadziło audyt systemu informatycznego, przygotowanego przez firmę IF ONE na potrzeby przyjmowania i kwalifikacji wniosków o grant w ramach projektu grantowego „Wielkopolska Tarcza Antykryzysowa”, realizowanego przez Wielkopolską…

Zderzenie dwóch osobówek na DW 442

15 listopada (12:00) policja interweniowała na drodze wojewódzkiej 442. Na nitce w kierunku Kalisza vw golf zderzył się z peugeotem 607.

Dwa rowery „spotkały się” na pasach. 40-latek odmówił przyjęcia mandatu

Do niecodziennego zdarzenia doszło, 13 listopada (15:10) we Wrześni na ul. Armii Poznań.

Koronawirus: Najnowszy raport sanepidu (17 listopada)

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARSCoV2 u 1478 osób w regionie. W powiecie wrzesińskim mamy 72 nowe przypadki. 

Nocni kompletnie pijani kierowcy

Wrzesińscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Na szczęście wcześniej nie doszło do żadnej kolizji czy wypadku. To mieszkańcy Wrześni.

Pięknieje teren w Nowym Folwarku!

W Nowym Folwarku trwa zagospodarowanie terenu w ramach programu Pięknieje Wielkopolska Wieś. Przy szkole powstaje drewniana wiata przeznaczona do organizacji wspólnych spotkań.

Koronawirus: Już ponad 1000 aktywnych przypadków w powiecie (14 listopada)

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 2742 osób w regionie. W powiecie wrzesińskim mamy 127 nowe przypadki. Niestety zmarły dwie kolejne osoby.

W pustostanie przy ul. Kolejowej znaleziono zwłoki

Wczoraj, tj 12 listopada (około 18:30) służy interweniowały przy ul. Kolejowej we Wrześni. W dawnym budynku dworca PKS ujawniono zwłoki mężczyzny.

Wypadek osobówki na krajowej 92 w Gierłatowie

12 listopada (godz. 5:00) służby interweniowały na drodze krajowej 92. W miejscowości Gierłatowo toyota corolla uderzyła w bariery.

Koronawirus: Coraz gorsze dane w naszym powiecie (10 listopada)

W Wielkopolsce wykryto kolejne zakażenia. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem #SARSCoV2 u 3861 osób w regionie. W powiecie wrzesińskim zmarły kolejne 4 osoby. Mamy 178 nowych przypadków.

Nowa nawierzchnia na drodze gminnej

Jak informuje wrzesiński ratusz, zakończyła się realizacja inwestycji związanej z przebudową drogi gminnej na trasie Bierzglinek – Kaczanowo.

800 zł mandatu dla 26-letniego kierowcy

W Węgierkach na ul. Kasztanowej doszło do kolizji dwóch osobówek. 6 listopada (ok. godz. 15:00) kierowca renault został ukarany mandatem w wysokości aż 800 zł.