Za nami pierwsze zawody MTB Nekla! (FOTO)

W minioną niedzielę, 25 września kolarze rywalizowali na terenie kompleksu leśnego w Nekielce. Pierwsze zawody MTB Nekla przeszły do historii.

Gminny budynek wielorodzinny stanie przy ul. Pilskiej

Gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dopłat. 21 września burmistrz Tomasz Kałużny, przy kontrasygnacie skarbnika Jolanty Kościańskiej, podpisał umowę o dofinansowanie (w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego) na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Pilskiej we Wrześni.

Policjanci, strażacy, strażnicy miejscy na Wrzosowej!

W jednym miejscu zostały zgromadzone różne służby, których głównym priorytetem jest dbanie oraz ochrona bezpieczeństwa nas wszystkich. Festyn został zorganizowany w minioną niedzielę przez Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Wielkie otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej! (VIDEO)

22 września na terenie SSP nr 6 we Wrześni oficjalnie otwarto Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zadymienie w kamienicy. Kilka zastępów straży w akcji

W nocy 24 września służby interweniowały na ul. Staszica we Wrześni.

Plaga oszustw w internecie! Policja zaprasza wrześnian na debatę!

Jak wielokrotnie informowaliśmy, w ostatnich tygodniach policja notuje dużą liczbę zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych. Ten proceder dotyczy także powiatu wrzesińskiego.

Ruszyła wypłata dodatku węglowego we Wrześni

Tuż przed weekendem, w piątek 23 września władze miasta przekazały dobrą wiadomość.

Uwaga! Zamknięcie ulicy Działkowców od 4 października

Wykonawca inwestycji „Budowa dwóch wiaduktów kolejowych – tunelu drogowego w ul. Działkowców we Wrześni w zamian za likwidację dwóch przejazdów kolejowo-drogowych kat. A”, w związku z koniecznością wprowadzenia zamknięć torowych i czasowego wyłączenia z użytkowania przejazdów kolejowych w ciągu ul. Działkowców informuje, że z dniem 4 października 2022 r. zostanie zamknięty odcinek ul. Działkowców w…

TOP 10 w wyszukiwarce Google – sen każdego przedsiębiorcy. Czy jest on możliwy do spełnienia?

Marzenia to jedno, cele natomiast – drugie. W przypadku znalezienia się w pierwszej dziesiątce w wyszukiwarce, można ze spokojem stwierdzić, że jest to cel. Wszystko jest do osiągnięcia, zwłaszcza przy nakładzie odpowiedniej pracy i znajomości specyfiki Google. Prawda jest jednak taka, że cel ten posiada niemała grupa osób. Właśnie z tego powodu, większość zaczyna inwestować…

Kolejny piknik na Wrzosowej! Mieszkańcy otrzymają 1000 sadzonek wyjątkowych dębów

W imieniu Burmistrza Wrześni i partnerów zapraszamy w najbliższą niedzielę, 25 września na piknik „Razem dla bezpieczeństwa”.

Zderzenie osobówek. Skoda zatrzymała się na ogrodzeniu cmentarza

W Nowej Wsi Królewskiej doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Służby interweniowały na drodze wojewódzkiej 442 17 września, około godz. 5:30.

Skradziono bmw X6 z parkingu osiedlowego

Wrzesińscy policjanci otrzymali zgłoszenie kradzieży samochodu osobowego marki bmw X6. Do zdarzenia doszło 17 września na terenie naszego miasta. 

Uwaga! Już obowiązują zaostrzone przepisy ruchu drogowego!

17 września nastąpiły kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy.

Komendy powiatowe straży pożarnej otrzymały jodek potasu

W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi walk w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, w ubiegłym tygodniu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Sprawca zaśmiecenia ukarany. Mandat dla wrześnianina

W ostatni weekend strażnicy miejscy patrolując rejon drogi z Sokołowa do Sobiesierni ujawnili worki ze śmieciami bytowymi, w których znajdowały się, min. plastikowe pojemniki po płynach od prania, butelki po napojach czy też opakowania po jogurtach.

Pięć zastępów straży gasiło pożar budynku mieszkalnego

Strażacy z Wrześni, Węgierek i Gozdowa interweniowali 14 września w Sędziwojewie.

Trwa budowa tuneli przy ul. Działkowców

Trwa inwestycja związana z budową dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

Uwaga! Zamknięte skrzyżowanie ulic we Wrześni (mapka)

Władze Wrześni przypominają o tymczasowej zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Zamysłowskiego i 68 Pułku Piechoty oraz Kutrzeby.

„Bezpieczny przejazd”. Tak wygląda wypadek na torach kolejowych (FOTO/VIDEO)

16 września na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Orzechowie odbyła się akcja prewencyjna „Bezpieczny Przejazd”. Dzięki niej uczniowie szkół podstawowych z Orzechowa i Pięczkowa mogli na własnych oczach przekonać się o skutkach wypadków na torach kolejowych.

Oto Klamerka, czyli nowe centrum edukacji we Wrześni!

Nasze centrum edukacji oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych!  Wszystko w jednym miejscu. Sprawdźcie, co znajdziecie u naszego partnera!