Tegoroczne Święto Teatru na Prowincji w internecie

W imieniu organizatorów – Samorządowej Szkoły im. Polskich Noblistów w Nowym Folwarku zapraszamy na kolejną XVII odsłonę Święta Teatru na Prowincji, które odbędzie się w dniach 19-21 maja 2021 r.

Fałszywe alarmy bombowe w szkołach na terenie powiatu

4 maja (między godz. 8:00 a 10:30) wrzesińska policja otrzymała zawiadomienia od czterech placówek oświatowych. Dotyczyły informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w tych placówkach.

Ruszył Punkt Szczepień Masowych w Grzymysławicach

Ruszają szczepienia w Punkcie Szczepień Populacyjnych w Grzymysławicach. W południe 5 maja zaszczepiono już pierwsze osoby.

Wystawa 100 oryginalnych prac Salvadora Dali we Wrześni!

Burmistrz Miasta i Gminy Września zaprasza na wystawę pt.: „Boska Komedia” zorganizowaną przez Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich we Wrześni we współpracy z Art Expo S.I.A.

Skutki niedzielnej ulewy. Zalane posesje

W niedzielę, 2 maja intensywne opady deszczu dały się mocno we znaki. Strażacy odbierali zgłoszenia dotyczące zalanych posesji na terenie powiatu wrzesińskiego. 

Zderzenie osobówek w Kaczanowie. Sąd zdecyduje o losie 25-latka z Uzbekistanu

Pojazdy marki bmw oraz peugeot „spotkały” się na skrzyżowaniu ulic Wiejska/Kaliska (DW 442) w Kaczanowie. Do zdarzenia doszło 29 kwietnia, o godz. 17:50. Poniżej szczegóły.

Pożar na ul. Piastów. W akcji cztery zastępy

3 maja (po godz. 23:00) strażacy z Wrześni i Węgierek interweniowali przy ul. Piastów we Wrześni.

Wielkie sprzątanie nad Wartą

Sukcesem zakończyło się spotkanie społeczne, którego celem było uprzątnięcie brzegów Warty. Pełni zapału miłośnicy przyrody z Pyzdr przeczesywali nadrzeczne miejscówki. Zebrali ponad 70 worków śmieci.

Strażnicy ukarali kolejną osobę za zaśmiecanie

Wrzesińscy municypalni patrolujący rejon drogi z Otocznej do Chwałkowic ujawnili na poboczu drogi kolejne wyrzucone worki ze śmieciami bytowymi.

Przetarg na budowę tuneli na ul. Działkowców

Gmina Września ogłosiła przetarg na budowę dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań we Wrześni przy ul. Działkowców.

W maju 120 km na 120. rocznicę Strajku Dzieci Wrzesińskich

2o maja 2021 r. przypada 120. rocznica wybuchu Strajku Dzieci Wrzesińskich. W zbliżającym się miesiącu gorąco zachęcamy do udziału w sportowej inicjatywie prezesa Night Runners Września – Marcina Długosza.

Powstaje wyjątkowy Park dla dzieci Elfland! (GALERIA)

W Nekli (przy trasie nr 92, zjazd w kierunku Nekielki) trwa budowa ciekawej inwestycji, jakiej nie było w gminie Nekla, jak i w całym powiecie wrzesińskim.

Przygody pewnego osła na ulicach Wrześni

Tą sprawę pewnie długo będą pamiętać miejscowi policjanci. Dwukrotnie odpowiedzieli na zgłoszenia, w których głównym bohaterem był osioł. Pierwsza interwencja miała miejsce w sobotę, 24 kwietnia (około południa).

Tragedia w bloku przy Batorego we Wrześni

Służy interweniowały dziś tj. 27 kwietnia (godz. 12:30) w mieszkaniu bloku przy ul. Batorego we Wrześni. Zgłaszająca farmaceutka poinformowała o braku kontaktu z mieszkankami (dwiema kobietami), z którymi do tej pory rozmawiała niemal codziennie. Niestety policjanci na miejscu znaleźli zwłoki 87-letniej kobiety (matka) oraz 60-latkę (córka) w ciężkim stanie.

Akcja „Noga z gazu”. Policjanci łapali piratów drogowych

Kierowcy świadomie zapominają o przepisach w zakresie przestrzegania ograniczeń prędkości. Takim postępowaniem w terenie zabudowanym mogą się skazać na utratę prawa jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy o drogowym przesłaniu „noga z gazu”.

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego we Wrześni

Mieszkańcy Wrześni chętnie wypożyczają specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo w wypożyczalni, która znajduje się przy ulicy Piastów 15. Do ich dyspozycji są specjalne rowery trójkołowe. A to wszystko dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników.

Wrzesińscy strażacy gasili pożar osobówki

20 kwietnia o godzinie 13:05 do SKKP we Wrześni wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na ulicy Opieszyn we Wrześni.

39-latek w rękach policji. Wyhodował prawie 150 gramów marihuany

Policjanci z Wrześni oraz Poznania ujawnili uprawę środków odurzających. 39-latek na swojej posesji posiadał prawie 150 gramów uprawionej przez siebie marihuany. Zostały postawione dwa zarzuty.

Ponad 100 pełnych worków śmieci! Skazani posprzątali teren przy Wiśniowej

Jak informują wrzesińscy strażnicy miejscy: w ostatnim tygodniu osoby skazane wykonujące prace na cele społeczne uprzątnęły ze śmieci odcinek ul. Wiśniowej. A dokładniej teren pomiędzy działkami ogrodowymi a rejonem PKP Września.

Dachowanie osobówki w Gozdowie

16 kwietnia (o godzinie 15:59) do SKKP we Wrześni wpłynęła informacja o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Gozdowo (Droga Powiatowa 2917).