Latarnie na ulicach Wrześni będą ponownie włączane

Oświetlenie latarniami ulicznymi wrzesińskich ulic opiera się na dwóch rodzajach „sieci”. Jedne są własnością Enei, drugie zaś stanowią własność gminy Września. Poszczególne ulice posiadają osobne liczniki energii elektrycznej: 206 należy do Enei, a 133 do gminy – wylicza Urząd Miasta i Gminy Września.

Wypadek na skrzyżowaniu Chrobrego/Królowej Jadwigi

Dziś tj. 30 stycznia doszło do wypadku dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Królowej Jadwigi.

Strzelali w szczytnym celu (GALERIA)

Ponad 50 osób pojawiło się w niedzielę, 29 stycznia na strzelnicy pneumatycznej LOK we Wrześni. By rywalizować w Zawodach Strzeleckich o puchar WIELKIEGO SERCA w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przede wszystkim pomagać, ponieważ cała opłata startowa trafiała do skarbonki WOŚP.

31. Finał WOŚP we Wrześni! (GALERIA)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 31.! Kolejny raz w akcję aktywnie włączyli się wrześnianie. Atrakcje i licytacje odbywały się m.in. w WOK-u, na strzelnicy LOK, stadionie przy Kaliskiej (24h Sztafeta) oraz w AQQ. Na ulicach naszego miasta licznie kwestowali wolontariusze. Poniżej fotorelacja.

Akwaria wracają do łask. Dlaczego warto mieć je w domu?

Coraz więcej osób interesuje się akwarystyką. Nie ma się czemu dziwić. Podwodny świat jest naprawdę interesujący i ekscytujący. Ponadto widok akwarium, wody oraz pływających w nim rybek przynosi ukojenie dla psychiki. W dzisiejszych czasach taka forma terapeutyczna bardzo wiele znaczy. Ponadto rybki i hodowla nie są zbyt wymagające.

Dachowanie osobówki w Gąsiorowie

W piątek, 27 stycznia osobówka marki citroen dachowała w miejscowości Gąsiorowo (gm. Nekla). Na miejscu interweniowały służby.

Zapraszamy na Kaziuki Wileńskie we Wrześni!

Zespół Ojcowizna wystąpi podczas tegorocznych Kaziuków Wileńskich w WOK-u.

Znamy pierwsze gwiazdy Września Music Festiwal 2023!

W dniach 3-4 czerwca na deskach wrzesińskiego amfiteatru odbędzie się muzyczny festiwal! Ruszyła sprzedaż biletów. Organizatorem jest firma Event.Art Production, która organizowała np. Wrzesińską Noc Kabaretową.

Apel PWiK: Toaleta to nie śmietnik!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrześni zwraca się do mieszkańców z ważnym apelem! Poniżej jego treść.

Złodzieje splądrowali dom w Nekli. Skradziono biżuterię

Złodzieje nadal grasują. Tym razem splądrowali dom jednorodzinny w Nekli przy ul. Chopina. Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 stycznia (między godz. 17 a 23).

Ważny apel Czytelnika w sprawie włamania w Przyborkach

Trzy dni temu pisaliśmy o włamaniach do lokalu przy ul. Miłosławskiej we Wrześni oraz domu przy ul. Grójeckiej w Przyborkach. Teraz nasz Czytelnik prosi o pomoc w tej  drugiej sprawie.

Czołowe zderzenie w Gozdowie. Kobieta zasłabła podczas jazdy

24 stycznia (około godz. 13:25) doszło do wypadku osobówki i ciężarówki w Gozdowie.

Rozpoczęła się budowa budynku komunalnego przy ul. Pilskiej

Jak informują dziś władze Wrześni, trwają już prace związane z budową budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Pilskiej we Wrześni.

Koniec tolerowania parkowania w bramach strażaków!

Druhowie z OSP Pyzdry wystosowali ważny apel do mieszkańców. Koniecznie przeczytaj i zapamiętaj. Czas ma największe znaczenie.

Pierwsza Domówka z Ale Agentką! (relacja)

W sobotnie, styczniowe popołudnie odbyła się pierwsza edycja Domówki z Ale Agentką. Podczas wydarzenia, zaproszeni goście mieli okazję być uczestnikami prelekcji, spróbować pysznego jedzenia czy posłuchać koncertu cenionego artysty. Pierwszy event „Domówka z Ale Agentką” odbył się w miejscowości Lipnica, między jeziorem Powidzkim i Kosewskim. Event ten otwiera cykl Domówek!

PILNE! Uwaga na „fałszywych” funkcjonariuszy policji

Wrzesińska komenda policji ostrzega przed kolejnymi oszustami. Tym razem chcą pozyskać nasze dane z dowodów osobistych pod pretekstem zmyślonego przesłuchania w fałszywej sprawie. Dzwonią do mieszkańców gminy Miłosław z numerów stacjonarnych.

Wrzesińscy strażacy otrzymali nowy ciężki pojazd!

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni wzbogaciła się o ciężki samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA 9,5/50 Scania G 440.

Zawodnicy i trenerzy odebrali powiatowe nagrody (ZDJĘCIA)

We wtorek w LO im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się uroczystość wręczenia nagród sportowych powiatu wrzesińskiego. Otrzymali je zawodnicy za osiągnięte wyniki oraz trenerzy prowadzący szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie w 2021 roku.

Włamania do lokalu gastronomicznego oraz domu

W ostatnich dniach wrzesińscy policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczące włamań i kradzieży na terenie Wrześni. Policja apeluje o ostrożność i czujność. 

Uwaga na włamywaczy!

Wrzesińska policja ostrzega, w ostatnim czasie na terenie powiatu wrzesińskiego doszło do kilku kradzieży z włamaniem.