TAK komisji dla chodników w Gozdowie i Nadarzycach

Przypomnijmy, że we wtorek 14 września 2021 roku została złożona petycja mieszkańców Gozdowa, Gozdowa Młyn i Nadarzyc do Starosty Wrzesińskiego.

Rusza nowy sezon wrzesińskiego futsalu!

Wracamy do gry! Znamy już terminarz 1. kolejki nowego sezonu WTPN.

Tragedia przy ul. Kutrzeby we Wrześni

Dziś, tj. 20 października służby interweniowały na osiedlu przy ul. Kutrzeby. Z okna klatki schodowej bloku wypadł 16-letni mieszkaniec. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować młodego wrześnianina.

Wypadek motocyklisty. 22-latek trafił do szpitala

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 17 października (13:10) w Nowej Wsi Podgórnej.

Wraca kino w Pyzdrach! (repertuar)

Mamy dobrą wiadomość dla kinomaniaków w Pyzdrach. Po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i obowiązującymi obostrzeniami powracamy do projekcji seansów filmowych w kinie. 

Finał Czwartków Lekkoatletycznych we Wrześni

W czwartek, 7 października odbył się finał jesiennej edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Medale najlepszym wręczył Zastępca Burmistrza Wrześni Artur Mokracki oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Jarosław Malicki.

Przebudowa ulicy Kryształowej

Trwają prace dotyczące przebudowy ulicy Kryształowej we Wrześni. Położona zostanie tam nawierzchnia z płyt betonowych.

Serce na nakrętki w Słomowie

KGW Słomowianki w Słomowie mają swoje serce do zbiórki nakrętek przeznaczonych do pomagania potrzebującym.

Ruszają Wrzesińskie Metamorfozy. „Odchudzamy wrześnian”

Takiej akcji dawno we Wrześni nie było. Wrzesińska dietetyk Joanna Zimna organizuje Wrzesińskie Metamorfozy – Odchudzamy Wrześnian, w ramach których poszukuje osób do bezpłatnej metamorfozy sylwetki i nie tylko.

Seniorka straciła 90 tysięcy złotych!

Kolejny raz na terenie naszego powiatu doszło do oszustwa. Niestety tym razem ofiarą złodziei została 82-letnia mieszkanka gminy Miłosław. Apelujemy, by nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.

Osobówka uderzyła w płot i dom. Za kierownicą 21-latek

13 października (o godz. 4:22) służby otrzymały zgłoszenie o wypadku pojazdu w miejscowości Rataje, gmina Pyzdry (droga wojewódzka 446). Poniżej szczegóły.

Remont alejek we wrzesińskim parku

W Parku im. Dzieci Wrzesińskich remontowane są trzy główne alejki, na których rozkładana jest masa asfaltowa.

Ciężki sprzęt przy stadionie Victorii. Będzie wielki zbiornik

Trwają prace związane z budową zbiornika retencyjnego, który będzie zbierał wody opadowe z dachu budynku Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni.

Gmina Września na targach EXPO w Monachium

W dniach od 11 do 13 października Gmina Września uczestniczyła w największych targach inwestycyjnych w Europie, czyli Expo Real w Monachium.

Ruszyła budowa nowej ścieżki nad Zalewem

Budowany fragment ma łączną długość ok. 540 m i wykonany zostanie z betonu asfaltowego.

Władze miasta podziękowały i nagrodziły nauczycieli

Burmistrz Tomasz Kałużny wraz ze swoimi zastępcami Arturem Mokrackim i Karolem Nowakiem spotkali się z nauczycielami wrzesińskich szkół gminnych, dyrektorami, nauczycielami emerytowanymi oraz przedstawicielami związków zawodowych, aby podziękować za ich prace i zaangażowanie dla wrzesińskiej oświaty. To wszystko z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Edukacji Narodowej.

Koncert Izabeli Zalewskiej w Zamkowej!

W imieniu organizatorów – Starostwa Powiatowego, zapraszamy na koncert Izabeli Zalewskiej!

Przed nami 30. odsłona Targów „Rolnicza Jesień”!

Doczekaliśmy się! Po roku epidemicznej przerwy po raz 30. spotkamy się ponownie we Wrześni na Targach „Rolnicza Jesień”. Zapraszamy wystawców i odwiedzających w niedzielne przedpołudnie, 24 października 2021 roku.

Strażacy ćwiczyli na Warcie

Nic złego nie wydarzyło się w Pyzdrach. Obecność strażaków na przystani kajakowej i rzece to ćwiczenia z ratownictwa wodnego.

Doceniono wyroby Spółdzielni Mleczarskiej

3 października podczas Targów „Smaki Regionów” Spółdzelnia Mleczarska Września otrzymała dwa wyróżnienia: Perłę 2021 za serek śmietankowy ręcznie wyrabiany oraz Złoty Medal Targów „Smaki Regionów” za gzik wrzesiński.