banerNW.jpg
Menu
RSS

Akcja "Mój Walenty jest the best" Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. PSSE we Wrzesni fot. PSSE we Wrzesni

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych (sobota, 14 lutego) wrzesińska Inspekcja Sanitarna kolejny raz przeprowadzi akcję „Bezpieczne Walentynki 2015”.

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi „Mój Walenty jest the best, idzie ze mną zrobić test”. Jak informuje nas Anna Węclewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, prowadzony będzie szereg działań edukacyjnych zachęcających społeczeństwo do zainteresowania się problematyką HIV/AIDS.

- Dotyczy to szczególnie osób dorosłych, aktywnych seksualnie oraz młodzieży stosującej ryzykowne zachowania. Jest to również dobry czas do promowania testowania w kierunku zakażenia HIV. W szkołach ponadgimnazjalnych zaplanowano dodatkowe spotkania edukacyjne.

W trosce o zdrowie zapraszamy do zapoznania się z broszurą „Zakażenia przenoszone drogą płciową, czyli jak dbać o zdrowie” wydanym przez Krajowe Centrum ds. AIDS oraz do odwiedzenia Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego, w którym można bezpłatnie i anonimowo wykonać test na obecność wirusa HIV (Noble Tower, ul. Dąbrowskiego 77a w Poznaniu, tel. 730 110 830 (czynny w pon. i śr. od 9.00 do 11.00), e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

UWAGA! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni pacjent przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu. Aktualne adresy i godziny pracy PKD w Polsce znajdują się na stronie internetowej www.aids.gov.pl w zakładce „Testy na HIV”.

walentynkitesthiv.jpg

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. PSSE we Wrześni

do góry

Galeria