banerNW.jpg
Menu
RSS

Skuteczny protest. Nie będzie drogi w parku? Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Wrzesińskie władze na czele z Burmistrzem Tomaszem Kałużnym wycofują się z pomysłu budowy drogi w Parku im. Dzieci Wrzesińskich. To efekt akcji protestacyjnej grupy mieszkańców i zbiórki podpisów pod specjalną petycją.

Przeczytaj również: Protest mieszkańców w obronie parku

Jak pisaliśmy we wcześniejszym materiale (link wyżej), poprzez budowę drogi wyjazdowej w kierunku ul. Opieszyn (kosztem alejki parkowej), urzędnicy chcieli w ten sposób rozwiązać problem korków na ul. Kościuszki oraz przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2. Jednak taki pomysł nie spodobał się grupie mieszkańców, którzy stanęli w obronie zielonego terenu. Założyli m.in. na FB profil "SOS dla Parku im. Dzieci Wrzesińskich".

Ich głównym zadaniem była zbiórka podpisów pod petycją (jej treść TUTAJ). Mieszkańcy mogli poprzeć akcję zarówno w internecie jak i osobiście np. podczas niedzielnej zbiórki przed kościołem św. Ducha. Organizatorzy poinformowali, że petycję poparło nawet 1 500 osób, a sami nie spodziewali się takiego odzewu i sukcesu.

W poniedziałek 25 maja Burmistrz Tomasz Kałużny był gościem Radia Merkury. Oficjalnie oznajmił, że wycofuje się z realizacji pomysłu budowy drogi w parku. Dodajmy, że podczas jutrzejszej (czwartek 28 maja, godz. 15:30) sesji Rady Miejskiej przedstawiciele protestujących złożą zebrane podpisy na ręce przewodniczącego Waldemara Grześkowiaka.

- Wasz entuzjazm i poparcie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Mam nadzieję, że to przede wszystkim zadecydowało o wycofaniu się Ratusza z irracjonalnych planów budowy drogi w parku. Jednocześnie uważamy, że potencjał Waszych 1500 podpisów, które zostały zebrane dotychczas, nie może i nie powinien zostać zmarnowany! Dlatego jako organizatorzy myślimy o tym, aby dokończyć do czwartku zbiórkę tych podpisów (ponieważ listy jeszcze krążą w terenie) i wystosować do Ratusza pismo z żądaniem przeprosin, za niesmaczne naszym zdaniem słowa pana Burmistrza wobec podpisujących się pod protestem. Przypominamy, że pan Burmistrz wypowiedział się, że 90 procent z podpisujących protest nie wiedziało co podpisuje. (...) Wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w zbiórkę podpisów pod protestem serdecznie dziękujemy. Sądzę, że akcja ta dała przykład, iż działanie w zdeterminowanej grupie dla dobra wspólnego może się zakończyć sukcesem. Nie zamykamy naszej strony - myślimy o tym aby działała ona dalej dla dobra całej zielonej przestrzeni w naszym mieście! - czytamy na wspomnianym profilu na FB.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria