banerNW.jpg
Menu
RSS

Uwaga na falę upałów! IMGW ostrzega Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Przez cały tydzień (a szczególnie w weekend) towarzyszyć nam będzie rekordowo wysoka temperatura. Apelujemy o rozwagę, odpowiednie nawodnienie, lekki ubiór i po prostu unikanie palącego słońca.

 

Na prawie całym terenie kraju Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzegawcze komunikaty o najwyższym - 3 stopniu zagrożenia. W Wielkopolsce komunikat obejmuje przedział czasu od poniedziałku 3 sierpnia do niedzieli 9 sierpnia (do godz. 20:00).

- W dniu 3 sierpnia prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 31°C, temperatura minimalna od 17°C do 19°C. W pozostałych dniach temperatura maksymalna od 33°C do 36°C, temperatura minimalna od 20°C do 22°C - czytamy na stronie IMGW.

Słoneczna aura z pewnością będzie zachęcała do wypoczynku nad wodą. Apelujemy o rozwagę i czujność. Prawdziwe oblężenie będzie przeżywał także wrzesiński odkryty basen "Łazienki" przy Gnieźnieńskiej. Tradycyjnie na rynku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zainstalowało chłodzącą atrakcję, popularną tzw. kurtynę (na głównym zdjęciu) zamieniono na "bramkę" (poniżej).

Jak radzicie sobie z upalną aurą? Gdzie spędzacie takie dni? Jakie miejsca w okolicy polecacie na wypoczynek? Czekamy na Wasze komentarze!

(fot. PWiK we Wrześni)

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria