Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szlachetnapaczka12122015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Szlachetna Paczka: Trwa weekend pełen cudów! (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szlachetnapaczka12122015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniach 12-13 grudnia trwa wielki finał ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". We Wrześni praca wre w budynku Przedszkola Słoneczko, gdzie swój magazyn ma zespół łączący Wrześnię, Neklę, Miłosław oraz Gniezno. Pralka, lodówka, kanapa, odzież, żywność - to przykładowe paczki, które trafią do lokalnych potrzebujących rodzin. Wszystko dzięki wolontariuszom. Zobacz zdjęcia!

W tym roku projekt Szlachetna Paczka w powiecie wrzesińskim łączy dwa zespoły. Pierwszy tworzy zespół z gmin Września, Nekla i Miłosław oraz gmina Gniezno, drugi natomiast obejmuje Kołaczkowo i Pyzdry. Dziś przed południem odwiedziliśmy pierwszy zespół, który swój magazyn ma tradycyjnie w siedzibie Przedszkola "Słoneczko" przy ul. 3 Maja 4. 

Drużyna Września-Gniezno zorganizowana przez lidera Krystiana Kędziorę połączyła w tym roku 22 wolontariuszy. Jej celem jest pomoc 28 rodzinom. Najważniejsze, że wszystkie znalazły swojego darczyńcę. Podkreślmy, że już tydzień przed finałem akcji.

- Dziś od 10 do 18 (jutro 10-13) przyjmujemy paczki do magazynu i od razu z wolontariuszami rozwozimy je do rodzin. Działamy na wysokich obrotach, bo chcemy dziś zrobić jak najwięcej. Oficjalnie mamy 22 wolontariuszy, którzy pracowali z rodzinami, ale jest też wielu chętnych pomagających tylko na magazynie (w sumie ok. 40). W transporcie często sporych paczek pomagają nam swoimi busami dwie osoby prywatne. W tym roku przeważa sprzęt agd, np. pralka, lodówka czy kuchenka. Poza tym żywność, odzież oraz kanapy. Warto dodać, że bezcenne jest wsparcie od naszych partnerów: Przedszkole Słoneczko (siedziba oraz prezenty od dzieci), Hotel Kosmowski (szkolenia dla wolontariuszy), Restauracja Królewska (sponsor obiadów), WTZ Września oraz ŚDS "Na Skarpie" Gozdowo  - mówi nam lider regionu Krystian Kędziora

Przypomnijmy, ogólnopolska akcja rozpoczyna się poszukiwaniem wolontariuszy, którzy biorą udział w szkoleniu i następnie odwiedzają rodziny. Wyniki tych bezpośrednich rozmów wprowadzane są do elektronicznej bazy. Trzy tygodnie przed finałem darczyńcy poprzez stronę internetową wybierają rodzinę, której przygotują świąteczną paczkę, tym samym odpowiadając na jej konkretne potrzeby i marzenia. Wszystko odbywa się anonimowo. Podarunki dostarczane są do magazynu, darczyńcy dzielą się relacją z ich przygotowania z wolontariuszem. Stamtąd wolontariusze rozwożą je do konkretnych rodzin. W ten magiczny czas pojawiają się łzy i wzruszenie z otrzymanej pomocy. To chwila, w której ludzie się zatrzymują i łączą się we wspólnym działaniu na rzecz lokalnych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji. Na koniec obdarowana rodzina przekazuje opinię i podziękowania dla darczyńcy. 

GALERIA:

{gallery}szlachetnapaczka12122015{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria