Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów obchodycmentarz17092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrześnianie pamiętają. Rocznica ataku ZSRR (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów obchodycmentarz17092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W kościele farnym i przy pomniku katyńskim mieszkańcy Wrześni oddali hołd poległym. We wtorek 17 września obchodziliśmy 74. rocznicę agresji Armii Czerwonej na Polskę. Poniżej fotorelacja.

Wrzesińskie uroczystości patriotyczne rozpoczęły się o godz. 17:00 mszą świętą. Po nabożeństwie zgromadzeni na czele z Wrzesińską Orkiestrą Dętą przemaszerowali na cmentarz parafialny przy ul. Gnieźnieńskiej. Tam uczcili bohaterów ojczyzny przy pomniku katyńskim.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, kombatantów, lokalnych organizacji i instytucji. Wiązanki kwiatów złożyła także młodzież, harcerze, delegacje oraz kibice Lecha Poznań. Nie zabrakło licznych pocztów sztandarowych. Spotkanie poprowadził Bolesław Święciochowski, radny miejski i prezes Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego. Za okolicznościowy referat i część artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie Zespołu Szkół w Otocznej.

Organizatorzy uroczystości: Burmistrz Wrześni, Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne oraz Towarzystwo Unia Wrześnian.

FOTORELACJA

{gallery}obchodycmentarz17092013{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria