banerNW.jpg
Menu
RSS

Strzelecki sukces wrzesińskich strażaków Wyróżniony

fot. KP PSP we Wrześni fot. KP PSP we Wrześni

W piątek, 23 września na terenie strzelnicy sportowej w miejscowości Zdrój koło Grodziska Wielkopolskiego zorganizowane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym. Najlepsi drużynowo okazali się wrześnianie! Gratulacje.

parnter30082016.gif

hairsystem1092016.jpg

Do rywalizacji w strzelaniu z pistoletu i karabinu sportowego przystąpili funkcjonariusze z 31 komend miejskich i powiatowych z terenu województwa wielkopolskiego oraz komendy wojewódzkiej, łącznie 96 zawodników. W skład każdej drużyny wchodziło trzech funkcjonariuszy. W obu konkurencjach zawodnicy oddawali 12 strzałów w czasie 10 minut – liczone 10 najlepszych trafień. Uczestnicy sklasyfikowani zostali w czterech kategoriach: indywidualnej w konkurencji pistolet, indywidualnej w konkurencji karabin, indywidualnej dwubój i drużynowej dwubój.

Zwycięstwo w tej ostatniej i tytuł Mistrzów Wielkopolski Strażaków PSP zdobyła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP we Wrześni w składzie: mł. bryg. Marek Mikołajczak, st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz oraz st. ogn. Robert Majchrzak.

Trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej konkurencji karabin zajął  mł. bryg. Marek Mikołajczak, natomiast st. ogn. Robert Majchrzak oraz st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz zajęli kolejno czwarte i piąte miejsce w klasyfikacji indywidualnej dwuboju.

- Taki sukces wrzesińskich strażaków to zasługa działaczy Klubu Strzelecko -Rekreacyjnego „Ogończyk” w Nekli – pana Stanisława Hoppe, Tomasza Jańca oraz Piotra Wróblewskiego, którzy uczestniczyli w przygotowaniach naszych funkcjonariuszy udzielając im wielu cennych wskazówek i rad, za co składamy serdeczne podziękowania - podkreśla st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz.

Dawid Spychalski

fot. KP PSP we Wrześni

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria