Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wtk50lecie24092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Prezes w "3D" na 50-lecie WTK (GALERIA) Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wtk50lecie24092013 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Już pół wieku aktywnie działa Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne. We wtorek 24 września członkowie i sympatycy wspólnie świętowali jubileusz we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Czołową postacią uroczystości był Bolesław Święciochowski, który od 24 lat pełni funkcję prezesa. Życząc 100 lat poniżej 100 zdjęć!

- To jest 50 lat bardzo aktywnej, wspaniałej i owocnej pracy dla naszego środowiska, dla ziemi wrzesińskiej i nie tylko - tymi słowami rozpoczął uroczystość Waldemar Grześkowiak.

Jubileuszowe obchody obfitowały w liczne przemówienia, wyróżnienia, statuetki, podziękowania, gratulacje i życzenia. Na wtorkowym spotkaniu pojawili się przedstawiciele stowarzyszeń i instytucji współpracujących z WTK na przestrzeni lat. Jednak to członkowie Towarzystwa z prezesem Bolesławem Święciochowskim byli w centrum uwagi. Słowa uznania i liczne wyróżnienia płynęły oficjalnie m.in. od Burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego i starosty Dionizego Jaśniewicza. Pierwszy wręczył prezesowi oryginalną statuetkę z jego podobizną w wersji "3D" (na zdjęciach poniżej), a drugi uhonorował go laurem Starosty Wrzesińskiego łącznie z "atrybutem". 

- Byliśmy, jesteśmy i mam nadzieję, że będziemy. Pół wieku istnienia Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego to okres, w którym do historii przeszły czasy: Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, za rządów Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, stan wojenny, lata 80-te, umowy okrągłego stołu, które dały początek III Rzeczpospolitej istniejącej do dziś. Przez ten czas, przez Towarzystwo przewinęło się wiele osób. Uczcijmy minutą ciszy tych członków, których nie ma już między nami. A wszystko zaczęło się w marcu 1963 roku, pierwsza nazwa brzmiała Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne. Oddział Powiatowy we Wrześni - mówił we wstępie Bolesław Święciochowski.

W ramach ponad dwugodzinnej części oficjalnej najpierw to WTK wyróżniało i nagradzało zgromadzonych, później role się odwróciły. Na specjalnie przygotowanej prezentacji przypomniano także bogatą historię tej organizacji. Ostatnim punktem programu był okolicznościowy koncert Wrzesińskiej Orkiestry Dętej.

Dodajmy, że działalność Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego to m.in. organizacja uroczystości religijno-patriotycznych, prelekcje, konkursy wiedzy historycznej, wycieczki autokarowe po Wielkopolsce, prowadzenie kursów językowych oraz liczne pozycje wydawnicze.

FOTORELACJA

{gallery}wtk50lecie24092013{/gallery}

Dawid Spychalski

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria