banerNW.jpg
Menu
RSS

Wrzesińskie technika w wielkopolskiej czołówce! Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
Wrzesińskie technika w wielkopolskiej czołówce!

Jak co roku miesięcznik Perspektywy opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych. Jeśli chodzi o technika mamy się czym chwalić, gorzej sytuacja wygląda w liceach.

meblepartnre4012017.gif

W zestawieniu Techników 2017 najwyższej zostało sklasyfikowane Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni (3. miejsce w Wielkopolsce, co dało 23. w kraju). To spory awans, bo rok temu ta placówka była w Polsce na 160 lokacie. Tym samym wyprzedziło dotychczasowego wrzesińskiego lidera - Technikum nr 1 w Zespole Szkół Politechnicznych, które rok temu było szóste w Polsce. Teraz w aktualnym rankingu ze spadkiem ale nadal wysoko: 5. w województwie i 36. w kraju.

Natomiast w kategorii Liceów 2017 sklasyfikowane jest LO im. H. Sienkiewicza. W wielkopolskim rankingu jest na 40. pozycji, a w ogólnopolskim zestawieniu na 482. miejscu.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Więcej o rankingu TUTAJ.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria