Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów woda24022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

PILNE: Skażenie wody we Wrześni! (AKTUALIZACJA/VIDEO) Wyróżniony

 • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
 • 12 komentarzy
fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów woda24022017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dziś rano dotarły do nas informacje w sprawie skażenia wody we Wrześni. Zagrożenie udało nam się potwierdzić we wrzesińskim sanepidzie. Chodzi o ulice Sikorskiego, Koszarową i Kościuszki. Poniżej najnowsze informacje! Zobacz nasz film video.

meblepartnre4012017.gif

PILNE (13:35) Komunikat Gminnego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie wspólne posiedzenie Gminnego i Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Na podstawie zebranych informacji oraz dokonanej analizy stwierdzono:

1. Przyczyna skażenia wody została usunięta.

2. Obszar skażenia ma charakter lokalny i obejmuje rejon ulic: Gen. Sikorskiego, Kościuszki i Koszarowej we Wrześni.

3. Uruchomione działania powodują systematyczne zmniejszanie poziomu skażenia.

4. Podjęte procedury sanitarne wynikają z obowiązujących przepisów prawa. Podejmowane czynności mają charakter prewencyjno – zapobiegawczy.

5. Pobrane próbki wody zostały przekazane do badania, którego wyniki będą znane w najbliższy poniedziałek. Czas badania, zgodnie z procedurą to minimum 48 godzin. Po tym czasie można uzyskać wiarygodną informację na temat jakości wody.

6. Należy zachować szczególną ostrożność w zakresie wykorzystania wody w wyżej wskazanym zakresie w rejonie objętym zagrożeniem, tj. obszar ulic Gen. Sikorskiego, Kościuszki i Koszarowej we Wrześni.

7. Jednostki straży pożarnej zapewnią dostawę wody zdatnej do spożycia dla celów konsumpcyjnych i na potrzeby gospodarcze.

8. Informacja o miejscach dystrybucji będzie na bieżąco podawana w dostępnych środkach masowego przekazu.

9. Informacje o wszelkich zmianach dotyczących bieżącej sytuacji będą pojawiać się na stronach internetowych instytucji publicznych (między innymi Starostwa Powiatowego, Gminy Września, Straż Pożarna, Policja, Sanepid, PWiK), przekazane do lokalnych mediów oraz poprzez sms-owy powiatowy system ostrzegania i alarmowania BLISKO SI SMS.

Zachęcamy do zalogowania się do systemu BLISKO SI SMS, informacje o procedurze zalogowania się do tego systemu można znaleźć na stronie internetowej powiatu wrzesińskiego w zakładce Bezpłatny System Informacji SI SMS.

13:10 Komunikat PWiK: W rejonie ulicy Kościuszki aktualnie funkcjonują 3 punkty wydawania wody pitnej.

1. Obok kwiaciarni ustawiony jest beczkowóz
2. Przy bloku Kościuszki 53 wydawana jest woda butelkowa
3. Kościuszki 3 w pobliżu kościoła Św Ducha wydawana jest woda butelkowa.

13:00 Przy ul. Kościuszki jest już beczkowóz. Na miejscu pracują również przedstawiciele PWiK. Mamy fotki.

{gallery}woda24022017{/gallery}

AKTUALIZACJA (12:45) Starostwo informuje: W związku z wystąpieniem zagrożenia związanego z wykryciem zanieczyszczenia w wodzie pitnej w okolicach ulicy Kościuszki we Wrześni do godz. 13:30 zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący aktualnej sytuacji.

AKTUALIZACJA (12:00): Na ulicy Kościuszki (przy kwiaciarni) ustawiony został pierwszy punkt wydawania wody butelkowej dla mieszkańców z rejonu ulicy Kościuszki i rejonu ulicy Sikorskiego. O kolejnych miejscach usytuowania punktów wydawania wody pitnej będziemy informować na bieżąco.

Wiemy, że ostrzeżenie dotyczy przede wszystkim ul. Sikorskiego, Kościuszki i Koszarowej we Wrześni. Wprowadzono zakaz spożywania wody z kranu, a także używać jej do zmywania naczyń czy kąpieli. Zagrożenie potwierdził wrzesiński sanepid, który wydał już oficjalny komunikat. Jak udało nam się dowiedzieć, jest podejrzenie bakterii E.coli. Zaleca się spożywania wody wyłącznie butelkowanej. Prawdopodobnie zostanie podstawiony także beczkowóz. Będziemy na bieżąco informować.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrześni (24.02.2017 r.) godz. 11:20

Dotyczy: jakości wody z wodociągu publicznego we Wrześni zaopatrującego w wodę mieszkańców miejscowości Września w obszarze ulic: Gen. Sikorskiego, Kościuszki, Koszarowa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrześni informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań jakości wody przez przedsiębiorstwo wodociągowe, stwierdzono skażenie wody w zakresie bakteriologicznym.

Wody nie należy wykorzystywać do celów konsumpcyjnych i na potrzeby gospodarcze (tj. do picia, przygotowania posiłków, potraw, do mycia i płukania warzyw oraz owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i powierzchni mających kontakt z żywnością, a także do kąpieli).

Woda może być używana do celów sanitarnych (tj. WC).

Zarządzający wodociągiem publicznym we Wrześni został zobowiązany do zapewnienia awaryjnego źródła zaopatrzenia w wodę oraz przywrócenia właściwej jakości zdrowotnej wody. Jakość wody z wodociągu publicznego we Wrześni jest monitorowana, obecnie trwają badania potwierdzające zmiany jakości wody. Powyższe informacje obowiązują do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny we Wrześni

lek. med. Krzysztof Pałczyński

ZOBACZ film na samym dole. Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

Media

12 komentarzy

 • y co
  y co poniedziałek, 27, luty 2017 20:04 Skomentuj link

  http://pssewrzesnia.pis.gov.pl/plikijednostki/wssegorzow/pssewrzesnia/userfiles/file/HK/sprawozdania%20z%20badan%20wody/spr%20z%20badan%20wody%20z%20dn%2027%2002%202017.pdf

  Report
 • bbbb
  bbbb piątek, 24, luty 2017 22:02 Skomentuj link

  Smród cię zabije!!!

  Report
 • Kvbb
  Kvbb piątek, 24, luty 2017 22:00 Skomentuj link

  No w zasadzie sytuacje trwala juz jakis czas. Gdyby nie wyciekla i formacja to to nie wiem co by dalej bylo. Jak dzwonilem do sanepidu bo plotki takie do mnie dotarly to mi powiedzieli A SKAD PAN WIE? Czyli rozmyloby sie po kosciach. Pol godziny pozniej cos w radiu powiedzieli a po godzinie wody w sklepach prawie nie bylo. Ponoc to awaria w oczyszczalni. Czyli ludzie mieli szambo w kranach.

  Report
 • edek
  edek piątek, 24, luty 2017 19:36 Skomentuj link

  co z tego ,że giną w 60 stopniach, a co zrobisz jak sie napili zimnej wody?

  Report
 • Specka
  Specka piątek, 24, luty 2017 16:16 Skomentuj link

  Nic Ci nie będzie... Bakterie te giną juz w 60 °C.

  Report
 • gosc
  gosc piątek, 24, luty 2017 14:43 Skomentuj link

  lUDZIE!!! choruje już pół osiedla Kościuszki. Niedbalstwo i skandaL!!! Powinni ogłosić to radiowiozami a nie milczą. Skąd ludzie mają to wiedziec? Za poniesione straty na zdrowiu i leczenie należy się nam odszkodowanie !!!

  Report
 • Ukasz
  Ukasz piątek, 24, luty 2017 13:47 Skomentuj link

  A w sobotę tj. 18.02 zgłaszałem do wodociągów że woda w blokach przy ul. Kościuszki ma lekko "przyciemniony" kolor i dziwnie pachnie. Powiedziano mi że to nic takiego

  Report
 • Kindred
  Kindred piątek, 24, luty 2017 13:06 Skomentuj link

  A rano sie kąpałam xD

  Report
 • jagoda
  jagoda piątek, 24, luty 2017 12:55 Skomentuj link

  Nic tylko dziekować "włodzarzom" ... Syf

  Report
 • Śmierć
  Śmierć piątek, 24, luty 2017 12:52 Skomentuj link

  Umrzesz

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria