banerNW.jpg
Menu
RSS

Zero tolerancji. Drogówka bierze się za piratów i nie tylko Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Od 19 marca na terenie całego województwa rozpocznie się akcja pn. PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Policjanci ruchu drogowego będą zwracali szczególna uwagę na każde, nawet najmniejsze wykroczenia w tym zakresie. - To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych - podkreślają funkcjonariusze. 

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Jest ona kontrolowana przez policjantów każdego dnia. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Od 19 marca na terenie województwa wielkopolskiego rozpocznie się akcja pn. PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI.

Policjanci będą zwracali szczególną uwagę na każde, nawet najmniejsze przekraczanie przepisów w tym zakresie. Pamiętajmy, że poruszać się należy z prędkością, która jest określona w przepisach ruchu drogowego, to znaczy, że gdy znak wskazuje na prędkość 50km/h, to właśnie maksymalnie tak szybko możemy jechać.

Dodajmy, że pod pojęciem prędkości rozumie się: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz gwałtowne hamowanie.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

 

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria