Logo
Wydrukuj stronę

Pomyśl o dziecku zanim usiądziesz za kierownicą (GALERIA/VIDEO) Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci wspólnie z firmą Bridgestone przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w dwóch przedszkolach we Wrześni. Zajęcia odbyły się w ramach programu „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”.

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

14 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Wrześni wspólnie z przedstawicielami firmy Bridgestone z Poznania przeprowadzili prelekcje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się w przedszkolach Pszczółka Maja oraz Słoneczko we Wrześni.

Wtorkowe spotkania zostały przeprowadzone w ramach programu „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”. Doskonałym urozmaiceniem pogadanki dla dzieci była wizyta manekina Jana, który na co dzień uczestniczy w symulacjach zdarzeń drogowych.

Policjanci w czasie zajęć zwracali dzieciom szczególną uwagę na temat prawidłowych zachowań na drodze. Uświadamiali najmłodszych, że są już uczestnikami ruchu drogowego i muszą przestrzegać zasad bezpiecznego poruszania się po drodze jak idą do i ze szkoły. Przedszkolakom policjanci przypomnieli również numery alarmowe.

Kwestią dotyczącą prawidłowego przewożenia dzieci w samochodzie zajęli się przedstawicieli Bridgestone. Najmłodszym przedstawiono jak właściwe zapina się pasy bezpieczeństwa oraz jak należy zająć miejsce w siedzisku lub w foteliku samochodowym. Na zakończenie spotkania dzieciom zostały rozdane odblaski.

ZOBACZ film na samym dole. Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl

GALERIA

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

Media

NowaWrześnia.pl © Braga creative agency| FINAPPS. Wszelkie prawa zastrzeżone.