banerNW.jpg
Menu
RSS

Policjanci będą szukać wagarowiczów Wyróżniony

fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

W "Dzień wagarowicza" wrzesińscy policjanci przeprowadzą działania prewencyjne „Pierwszy dzień wiosny”. Mundurowi szczegółowo będą kontrolować miejsca grupowania się młodzieży. - Jeśli chcemy spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób zróbmy to z głową - apelują funkcjonariusze. 

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

Wielkimi krokami zbliża się „Pierwszy dzień wiosny”. 21 marca potocznie nazywany jest „Dniem Wagarowicza”. Jest to dzień, w którym młodzież szkolna najczęściej robi sobie wolne od zajęć.

- W związku z tym wrzesińscy policjanci szczególnie w tym dniu będą zwracać uwagę na osoby nieletnie, które przebywają poza szkołą. Na terenie całego powiatu wrzesińskiego zostaną przeprowadzone działania prewencyjne pod kryptonimem „Pierwszy dzień wiosny”. Mundurowi kontrolować będą miejsca, gdzie może przebywać lub grupować się młodzież takie jak: parki lub skwery. Nadzorem zostaną objęte także miejsca mniej widoczne takie jak blokowiska oraz piwnice - mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Założeniem akcji jest nie dopuszczenie do ewentualnych naruszeń porządku publicznego oraz popełnienia przestępstw przez nieletnich oraz przestępstw na ich rzecz. Ponadto ważnym aspektem wtorkowych działań będzie edukowanie młodocianych w zakresie szkodliwości spożywania alkoholu oraz środków odurzających.Wrzesińscy policjanci apelują o rozwagę podczas „Dnia Wagarowicza”. Jeśli chcemy spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób zróbmy to z głową.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

1 komentarz

  • Grzegorz Szlirencałer
    Grzegorz Szlirencałer poniedziałek, 20, marzec 2017 11:48 Skomentuj link

    Tak, na dyrdymały zawsze mają czas, a zaginionych odnaleźć to już nie potrafią, wielcy mi szeryfowie

    Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria