Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ssp1rozbudowa2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

banerNW.jpg
Menu
RSS

Rozbudowa SSP nr 1. Gmina dostała ponad 4 miliony! (GALERIA) Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ssp1rozbudowa2017 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Gmina Września otrzymała kilkumilionowe dofinansowanie na rozbudowę Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja zakłada budowę 9 nowych sal lekcyjnych oraz pomieszczeń towarzyszących: hole, toalety, klatki schodowe.

meblepartner27022017.gif

fines1032017.png

Zespół tych pomieszczeń będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i stanowił będzie odrębne skrzydło istniejącego budynku szkoły. W wyniku rozbudowy powierzchnia użytkowa obiektu zwiększy się o blisko 960 m2. Poza salami ogólnymi powstaną także nowoczesne pracownie: matematyczna, językowa, komputerowa, przyrodnicza oraz rehabilitacyjno – sensoryczna. Ponadto w ramach projektu SSP1 wzbogaci się o nowe wyposażenie oraz pomoce dydaktyczne (tablice interaktywne, laptopy, tablety i inne). Całkowita wartość inwestycji, która zakończy się już w przyszłym roku to blisko 5 milionów zł. (4.986.645,23 zł), z czego dofinansowanie z UE wynosi 3.999.599,70 zł.

Droga do pozyskania unijnych pieniędzy była jednak długa i skomplikowana. Ubieganie się dofinansowanie na rozbudowę SSP1 wymagało złożenia przez Gminę Września 2 wniosków. Jednego infrastrukturalnego, który dotyczył typowo rozbudowy budynku szkoły oraz drugiego tzw. zintegrowanego projektu miękkiego. Warunkiem uzyskania dofinansowania na rozbudowę szkoły było wcześniejsze przyznanie dofinansowania na projekt miękki, co już w ubiegłym tygodniu potwierdził oficjalnie Urząd Marszałkowski.

W ramach projektu miękkiego, który zrealizowany zostanie po rozbudowie szkoły w SSP1 zostaną m.in. przeprowadzone kursy doszkalające dla nauczycieli, zajęcia dodatkowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami oraz dla uczniów wybitnie zdolnych. Poza tym zostaną także zakupione dodatkowe pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Całkowita wartość projektu miękkiego, który będzie realizowany w latach 2018 – 2020 to 201.846,16 zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 191.53,85 zł.

Łącznie zatem Gmina Września zrealizuje dwa projekty za łączną kwotę 5.189.491,39 zł, a z czego aż 4.191.135,55 zł otrzyma z UE.

GALERIA

{gallery}ssp1rozbudowa2017{/gallery}

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. UMiG we Września

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria