banerNW.jpg
Menu
RSS

Jest nowa koncepcja obwodnicy Wrześni! Dojdzie do skutku? Wyróżniony

 • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
 • 2 komentarzy
fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

Trwają rozmowy i prace związane z budową obwodnicy Wrześni na odcinku Sokołowo - Obłaczkowo. Przedsięwzięcie byłoby realizowane przez samorząd województwa wielkopolskiego, powiat wrzesiński i gminę Września. Szacowana wartość inwestycji to ponad 80 milionów złotych. Obwodnica jest potrzebna, bo zwiększy bezpieczeństwo i rozładuje korki - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego.

partner22032017.gif

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny i radna sejmiku województwa wielkopolskiego Bożena Nowacka spotkali się 31 marca z marszałkiem województwa wielkopolskiego Markiem Woźniakiem w celu przedstawienia nowej koncepcji budowy obwodnicy Wrześni na odcinku Sokołowo-Obłaczkowo.

Koncepcja zbudowania tej obwodnicy powstała, ponieważ generalna dyrekcja dróg krajowych nie przewiduje realizacji tego przedsięwzięcia w najbliższych latach. Propozycja zakłada zrealizowanie inwestycji przy udziale środków pochodzących z samorządu województwa oraz środków pozyskanych i zaangażowanych przez lokalne samorządy: powiat wrzesiński i gminę Września.

Odcinek B o długości 3,7 kilometra stanowiłby przedłużenie budowanej właśnie drogi wojewódzkiej między Grzymysławicami a Obłaczkowem. Droga ta dalej przebiegałaby równolegle do krajowej „piętnastki” i poprzez wiadukt nad autostradą wpinałaby się w drogę 92. Natomiast odcinek A o długości 5,1 km zrealizowany mógłby zostać przez samorządy lokalne – gminę, powiat, przy udziale pozyskanych środków. Obejmowałby odcinek zaczynający się przed Sokołowem, poprzez wiadukt na wysokości drogi na Gutowo i wpięcie się rondem w drogę nr 92 za oczyszczalnią ścieków we Wrześni.

20170405134236047_0001.jpg

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Starostwo Powiatowe

2 komentarzy

 • macsee
  macsee sobota, 22, kwiecień 2017 13:48 Skomentuj link

  Teraz żeby wyjechac ze Słowackiego i skręcić w lewo w Sikorskiego w kierunku Słupcy jest czasem wyzwaniem i trzeba sporo czekać przy aktualnym ruchu. Po wybudowaniu obwodnic jeśli tam nie bedzie ronda to dopiero będzie kaszana. Widze potrzebę tych obwodnic, ale nich idzie za tym również dostosowanie wjazdów w newralgicznych punktach. W tym miejscu już teraz często zdarzają się kolizje i wypadki podczas włączania się do ruchu.

  Report
 • Pavlo
  Pavlo piątek, 07, kwiecień 2017 17:49 Skomentuj link

  Gratuluje pomysłu. Wydać 80 milionów złotych, żeby wyprowadzić ruch z jednej strony miasta i wpuścić go w drugim.
  Przy oczyszczalni już jest sajgon, a będzie jeszcze większy.

  Report

Skomentuj

Upewnij się czy umieściłeś informacje oznaczone (*). Pisanie kodem HTML jest niedozwolone.

do góry

Galeria