banerNW.jpg
Menu
RSS

Obwodnica Wrześni: Samorząd bierze sprawy w swoje ręce (VIDEO) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Trwają intensywne rozmowy i prace nad palącym tematem budowy obwodnicy Wrześni, na odcinku od Sokołowa do Obłaczkowa. Siły łączą: województwo, powiat i gmina. Zobaczcie obszerną rozmową ze starostą Dionizym Jaśniewiczem. Materiał video przygotował Kuba Makowski (NWTV.pl).

meblepartner10042017.gif

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Przedsięwzięcie miałoby być realizowane wspólnie przez samorząd województwa wielkopolskiego, powiat wrzesiński i gminę Września. Wartość inwestycji szacuje się na 80 milionów złotych. W związku z planowaną budową drogi doszło do spotkania radnej sejmiku województwa wielkopolskiego Bożeny Nowackiej, starosty wrzesińskiego Dionizego Jaśniewicza oraz burmistrza wrześni Tomasza Kałużnego z marszałkiem województwa – Markiem Woźniakiem.

Nowa koncepcja budowy obwodnicy, a przede wszystkim współfinansowania jej z finansów samorządowych województwa, powiatu i gminy powstała, ponieważ Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych nie przewiduje realizacji tego przedsięwzięcia w najbliższych latach. Intensywny rozwój gospodarczy Wrześni i jej najbliższych okolic, związany z napływem nowych firm, mieszkańców i pracowników, spowodował wzrost natężenia ruchu.

Obwodnica zapobiegnie paraliżowi komunikacyjnemu i zwiększy bezpieczeństwo. Miejmy nadzieję, że dzięki współpracy samorządów różnych szczebli uda się wreszcie zrealizować budowę  tak bardzo oczekiwanej przez mieszkańców obwodnicy. Zobacz nasz obszerny materiał video wraz z wywiadem ze Starostą – Dionizym Jaśniewiczem.

Przeczytaj koniecznie: Obwodnica Wrześni: Nowy projekt bardziej realny

ZOBACZ nagranie na samym dole! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

Kuba Makowski

fot. NWTV.pl

źródło: inf. własna

Media

do góry

Galeria