banerNW.jpg
Menu
RSS

O zagrożeniach w internecie Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
O zagrożeniach w internecie

W szkołach powiatu wrzesińskiego policjanci realizują program „Dwie strony sieci”. Główny cel uświadamianie młodzieży o realnych zagrożeniach w wirtualnych świecie. Zajęcia zostały przeprowadzone w Gimnazjum nr 2 we Wrześni oraz w Zespole Szkół w Targowej Górce.

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

- Mundurowi podczas przeprowadzanych zajęć starają się uświadomić swoich słuchaczy, że pojawiające się zagrożenia w świecie wirtualnym mogą przenieść się, zaistnieć w świecie realnym. Ciągły rozwój technologiczny niestety spowodował, że internet zostaje wykorzystywany do popełniania przestępstw - mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy.

W związku z tym wrzesińscy policjanci przekazali uczniom jak należy właściwie korzystać z internetu. Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym ale niestety często pomijanym aspektem. Celem zajęć było także uświadomienie młodzieży, że w internecie nie jesteśmy anonimowi.

Zajęcia zostały przeprowadzone w Gimnazjum nr 2 we Wrześni dla uczniów klasy I oraz w Zespole Szkół w Targowej Górce w klasie VI podstawowej i I, II gimnazjum.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria