banerNW.jpg
Menu
RSS

Tragiczny pożar wielorodzinnego domu Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. KP PSP we Wrześni fot. KP PSP we Wrześni

Nie żyje mężczyzna - mieszkaniec domu wielorodzinego w Pałczynie (gm. Miłosław). To tragiczny finał pożaru, do którego doszło w nocy, 16 maja. Poniżej szczegóły.

fines1032017.png

gierlatowko2017.png

Chociaż pierwsze zastępy straży pożarnej przybyły już po dziesięciu minutach od zgłoszenia, to pożar był tak mocno rozwinięty, że spaleniu i zniszczeniu uległo całe wyposażenie mieszkania.

- Najgorszym skutkiem tego zdarzenia było znalezienie wewnątrz lokalu mężczyzny, co do którego przybyły na miejsce akcji lekarz stwierdził zgon. Ogień, wysoka temperatura i gęste zadymienie stanowiły dla działających strażaków duże zagrożenie, jednak żywioł został opanowany na tyle, że nie przeniósł się na sąsiednie mieszkania i więźbę dachową - relacjonuje dla nas st. kpt. Zbigniew Rzemyszkiewicz, oficer prasowy KP PSP we Wrześni.

W działaniach udział brały zastępy GCBA, SHD-24, SLRR z JRG we Wrześni, dwa pojazdy GBA z OSP w Miłosławiu, GBA z OSP w Czeszewie oraz GBA z Orzechowa. Cała akcja ratowniczo – gaśnicza wraz z czynnościami współdziałających służb (policji, prokuratury, nadzoru budowlanego, zakładu usług komunalnych) trwała prawie pięć godzin.

Dawid Spychalski

fot. KP PSP we Wrześni

do góry

Galeria