banerNW.jpg
Menu
RSS

Złodziej BMW potrącił policjanta. Ten nie odpuścił Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Policjant z wrzesińskiego wydziału kryminalnego w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży samochodu marki BMW. Podczas zatrzymania miłośnik cudzego mienia niegroźnie potrącił policjanta. 25-letniemu mieszkańcowi Swarzędza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

meblepartner310517.gif

fines1032017.png

W niedzielę, 25 czerwca mieszkaniec Wrześni stawił się na dyżurce wrzesińskiej komendy aby zgłosić kradzież swojego samochodu marki BMW. Od mężczyzny zostało przyjęte zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Właściciel podał, że samochód skradziono mu 23 czerwca (po godzinie 23:00) z ulicy Kościuszki we Wrześni. Straty oszacował na 7 tysięcy złotych.

- Złodziej samochodu cieszył się z BMW tylko dwa dni. Końcem jego swawoli było poniedziałkowe spotkanie z policjantem pionu kryminalnego, będącym w czasie wolnym od pracy. 25 czerwca (po godzinie 10:00) na parkingu przy ulicy Daszyńskiego kryminalny zauważył podobny samochód do skradzionego w piątek. Po kontakcie z przełożonym i po potwierdzeniu swojego przypuszczenia policjant poprosił o wsparcie - relacjonuje Adam Wojciński, rzecznik wrzesińskiej policji.

W oczekiwaniu na posiłki okazało się, że kierowca BMW wsiada za kierownice i chce odjechać. W związku z tym policjant przystąpił do zatrzymania. Wylegitymował się i zażądał od kierowcy aby wysiadł z samochodu. Jednak mężczyzna nie miał na to ochoty i postanowił odpalić BMW i odjechać.

- Funkcjonariusz próbując mu to uniemożliwić doznał urazu prawej ręki oraz kolana, ponieważ kierowca ruszył samochodem i niegroźnie potracił policjanta. Mężczyzna odjechał w kierunku ronda Popiełuszki, gdzie postanowił wysiąść i podjąć ucieczkę na pieszo. Kryminalny dogonił uciekiniera i obezwładnił - dodaje.

Po przybyciu posiłków, 25-letni mieszkaniec Swarzędza został przetransportowany do policyjnego aresztu. Po przeanalizowaniu przez policjantów zebranego materiału mężczyźnie został postawiony zarzut kradzieży samochodu, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria