banerNW.jpg
Menu
RSS

Pilna pożyczka dla osób wpisanych w BIK, KRD i innych baz dłużników Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
fot. materiał prasowy fot. materiał prasowy

Przed udzieleniem komukolwiek kredytu banki bardzo ściśle sprawdzają wszystkie dostępne dla nich bazy, rejestry oraz spisy z danymi na temat potencjalnego klienta. Ponadto sprawdzają również punktacje, którą dostaje się w Biurze Informacji Kredytowej. Dopiero po przeanalizowaniu tych danych można otrzymać kredyt. Ale co zrobić, jeśli ma się bardzo niską punktację w BIK, albo nawet kiedyś zostało się wpisanym do bazy dłużników? W takiej sytuacji zostają instytucje pozabankowe.

meblepartner310517.gif

fines1032017.png

Parabanki i instytucje pozabankowe

W Polsce istnieje bardzo wiele firm pożyczkowych, które jak najbardziej legalnie udzielają pożyczek klientom indywidualnym albo innym przedsiębiorstwom. Są też SKOKi, czyli Społeczne Kasy Oszczędnościowo Kredytowe, które podlegają prawu bankowemu i tak jak banki mogą udzielać również kredytów, ale na zasadach o wiele mniej rygorystycznych niż banki. Można znaleźć też inicjatywy inwestorów prywatnych, którzy inwestują własne pieniądze, aby udzielać pożyczek innym osobom. Dlatego też można powiedzieć, że bank nie jest jedynym miejscem, do którego można się udać w dobie kryzysu, który w każdym gospodarstwie domowym może nastąpić.

Jakie bazy sprawdza parabank?

Najpopularniejsze są firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczki przez Internet na dowód osobisty - przeczytaj artykuł o tym. Jednak cała procedura nie jest aż tak prosta i równie dobrze można trafić na firmę, która tak jak bank rzetelnie sprawdza swoich klientów w bazach. Wbrew pozorom większość firm pożyczkowych to robi, ale podchodzi do wyników inaczej niż bank. Banki sprawdzają obligatoryjnie BIK i Bankowy Rejestr, oraz mogą sprawdzić KRD. Z kolei firmy pożyczkowe sprawdzają najczęściej bazy z grupy BIG – Biuro Informacji Gospodarczej, gdzie zgromadzone są informacje o długach z różnych tytułów, nie tylko kredytów i pożyczek, ale też niezapłaconych rachunków za media czy mandatów karnych. Zdarza się, że firma pożyczkowa sprawdza BIK, ale są to przypadki marginalne. Jednak nawet po sprawdzeniu baz i negatywnych wynikach firma może udzielić pożyczki, dlatego nie należy od razu rezygnować.

Indywidualne podejście do klienta

Firmy pożyczkowe tak jak każde przedsiębiorstwa chcą zarabiać a nie tracić na klientach. Dlatego też liczy się dla nich bardziej jakość niż ilość klientów. W praktyce oznacza to, że nie odrzucają wniosków od osób, które mają dobrą historię kredytową, ale niską zdolność kredytową wynikającą z niskich dochodów albo że odrzucą od razu osobę z jednym negatywnym, ale starym wpisem. Szybka pożyczka ma być zawsze wsparciem na chwilę, gdy ktoś ma przejściowy problem finansowy albo nagły wydatek, na który go nie stać, ale musi zostać załatwiony. Tylko notoryczni dłużnicy nie dostaną pożyczek, ponieważ raz, że firmy pożyczkowe obawiają się czy taki klient odda im pożyczone od nich pieniądze, a dwa nie chcą, aby taka osoba popadła w jeszcze większe problemy finansowe. Każda firma ocenia indywidualnie swoich klientów. Może być też tak, że składając wniosek o wysoką kwotę dostanie się propozycję pożyczki na niższą sumę. Jest to zabieg dla dobra klienta, a nie przeciwko niemu, ponieważ firma uznała, że na taką spłatę zobowiązania tego klienta jest stać.

Pożyczki bez zaświadczeń

Może się też zdarzyć, że problemem we wzięciu pożyczki jest nie stary wpis w bazie, a brak możliwości potwierdzenia dochodów. Nie wszyscy dostają umowy o pracę lub pracują na terenie Polski. Jednak i dla takich osób przewidziano specjalną ofertę, która ma im pomóc w przetrwaniu trudnych finansowo chwil.

Niestety zawsze jest coś za coś. Większość firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek bez zaświadczeń sprawdza bazy dłużników. Dlatego są to oferty skierowane do osób, które w ostatnim czasie nie miały problemów ze spłatą, a stare długi zostały już uregulowane. Do ofert chwilówek bez zaświadczeń można zaliczyć między innymi pożyczki od Wonga, ale firma ta sprawdza bazy w tym BIK. Z kolei Kredyt OK wymaga mieć ukończone 20 lat oraz stały dochód, przydatne będą też opłacone rachunki za media, aby potwierdzić wydatki do zdolności kredytowej.

Firmy, które nie udzielają pożyczek dłużnikom

Są też firmy, które jasno i otwarcie deklarują, że pożyczają pieniądze tylko osobom, które mają dobrą historię kredytową i nie posiadają negatywnych wpisów w bazach dłużników czy też BIK. Tutaj wymienić można między innymi Monedo Now, gdzie jako jeden z warunków uzyskania pożyczki jest wymieniony brak złej historii w BIK oraz BIG, a także brak wpisów w KRD. Zaplo również współpracuje z BIG i BIK, więc nie udzieli pożyczki osobom z długami. Do firm, które zawsze odrzucają takie wnioski można też zaliczyć: Fellow finance, Aasa, LendOn, NetCredit, Vivus, Creditstar, Szybka Gotówka, Wandoo, Halopożyczka, Credit, Ekassa, Via SMS czy ExtraPortfel.

Gdzie dostaniemy pożyczkę?

Jednakże większość firm podchodzi indywidualnie i nie odrzuca od razu wniosku, jeśli algorytm komputerowy pokaże, że ktoś ma wpisy w bazach. Spokojnie składać wniosek można w firmach takich jak Kredito 24, Ferratum Bank, Super grosz, Hapi Pożyczki, Pandamoney, Incredit czy Filarum, które mimo sprawdzania baz cechują się dużą przyznawalnością takich pożyczek oraz łagodnym podejściem do osób, którym raz czy dwa podwinęła się noga. Jednak zatwardziali dłużnicy i tutaj nie dostaną pożyczki. Decydując się na pożyczkę warto sprawdzić aktualny ranking chwilówek: chwilowo.pl/ranking-chwilowek. Można też liczyć na SKOK, jeśli się jest stałym członkiem kasy społecznej albo ubiegać się o pożyczkę prywatną od jakiegoś inwestora, który jako osoba fizyczna udziela pożyczek innym osobom fizycznym. Taki ofert jest równie dużo jak pożyczek od parabanków.

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria