banerNW.jpg
Menu
RSS

Kantory internetowe – czy warto z nich korzystać? Wyróżniony

  • Napisane przez:  Artykuł sponsorowany
Kantory internetowe – czy warto z nich korzystać?

Rynek e-commerce rozwija się dynamicznie, a tym samym zakupy internetowe stały się już codziennością, ale również e-kantory zyskują zwolenników. Chociaż kantory internetowe działają dopiero od około 6 lat, szacuje się, że liczba korzystających z nich osób wynosi ponad 400 tysięcy.

19458128_1412856075430594_570091846_n.gif

fines1032017.png

Bezpieczeństwo transakcji – większe czy mniejsze niż w kantorach stacjonarnych?

Kantory online wzbudzają wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa transakcji przede wszystkim ze względu na brak ustawodawstwa dopasowanego do ich działalności, ale porównując e-kantory i kantory stacjonarne można stwierdzić, że te pierwsze zapewniają nawet większe bezpieczeństwo. Przede wszystkim zyskujemy gwarancję, że nie otrzymamy fałszywych banknotów. Transakcja bezgotówkowa eliminuje taką możliwość. Ponadto jest rejestrowana i weryfikowana. Dokonując wymiany w kantorze stacjonarnym istnieje pewne ryzyko, że zostanie się ofiarą kradzieży. Chociaż nie jest to duże ryzyko, nie da się zaprzeczyć, że złodzieje chętnie obserwują punkty, w których obraca się gotówką i każda osoba dokonująca wymiany w kantorze, może zostać napadnięta.

Różnice w kursach walut

Internetowe kantory wymiany walut oferują korzystne kursy, co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Kursy są bardziej opłacalne zarówno w stosunku do kantorów stacjonarnych, jak i kursów bankowych. Przykładowo, według kursu z dnia 16.11.2016 roku, kupując 100 EUR za pośrednictwem https://internetowykantor.pl/, zapłaciłbyś 447,50 PLN – natomiast koszt wymiany w banku PKO BP wyniósłby 454,13 PLN. Na wymianie online zaoszczędziłbyś 6,64 PLN.

Dostępność z każdego miejsca i w każdym czasie

Transakcji wymiany walut dokonasz z dowolnego miejsca, gdzie istnieje dostęp do Internetu pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednim sprzętem. Może to być komputer lub laptop. Aplikacje mobilne pozwalają także na korzystanie z tabletu czy też smartfona. Nie musisz w ogóle wychodzić z domu, a przede wszystkim omija Cię stanie w kolejkach. Ponadto nie tracisz czasu na dojazd, jeżeli akurat nie mieszkasz w pobliżu kantoru stacjonarnego. Nie trzeba też dysponować pieniędzmi w gotówce ani sprawdzać godzin otwarcia kantoru. Za pośrednictwem Internetu możesz dokonać zakupu w dowolnym miejscu na świecie bez względu na czas.

Oferta szerokiego wachlarza walut

W tradycyjnym kantorze ilość rodzajów walut jest często ograniczona do EUR, GBP, USD i CHF. Kantory internetowe oprócz podstawowych walut oferują również takie waluty jak: lew bułgarski (BGN), korona duńska (DKK), peso meksykańskie (MXN) czy dolar singapurski (SGD). Oczywiście nie jest to pełna lista. Każdy kantor dysponuje mniej lub bardziej rozbudowaną ofertą.

Specjalne funkcje

Kantory internetowe umożliwiają jednokrotną wymianę waluty na przykład, gdy planujemy wakacje za granicą, ale zapewnia również korzystniejszą spłatę kredytów walutowych. Świadczy usługi dla osób indywidualnych, a ponadto obsługuje firmy. Umożliwia przekazanie pieniędzy na rachunki bankowe osób trzecich bez konieczności opuszczania domu. E-kantory organizują również rozmaite promocje, a niekiedy proponują opcję negocjacji cenowych.

Artykuł sponsorowany

do góry

Galeria