banerNW.jpg
Menu
RSS

Wielki remont przy Leśnej. Prace zgodnie z planem Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni fot. Starostwo Powiatowe we Wrześni

Trwa termomodernizacja byłego biurowca SIWL-u. Swoją siedzibę będą tam miały Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Podczas wizji lokalnej sprawdzano postępy prac.

19458128_1412856075430594_570091846_n.gif

fines1032017.png

Budynek pełniący niegdyś funkcję biurowca wrzesińskiej Spółdzielni Inwalidów Wiosna Ludów, zlokalizowany przy ulicy Leśnej we Wrześni, został przejęty przez powiat w 2015 roku. Pierwsze prace rozpoczęły się w zeszłym roku, zaś trzy miesiące temu – faktyczny remont. Nieruchomość jest przystosowywana na potrzeby oświatowe – po zakończeniu modernizacji swoją siedzibę będą tam miały Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Podczas wizji lokalnej 11 lipca starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz wraz z pracownikami Wydziału Inwestycji, Zamówień Publicznych i Funduszy Europejskich sprawdzał, jak postępują prace. Wizyta rozpoczęła się od oględzin dachu, gdzie zamontowanych zostanie 60 paneli fotowoltaicznych, które częściowo posłużą do zasilenia oświetlenia wewnątrz budynku. – Zapotrzebowanie na moc dla całego budynku wynosi 105 kW. 15 kW będzie pochodzić właśnie z fotowoltaiki – tłumaczy Mirosław Remienica z Wydziału Inwestycji.

Kierownik budowy oprowadził przedstawicieli powiatu po całym budynku, szczegółowo omawiając przeprowadzane prace. W całości wykonano już okablowanie instalacji elektrycznej. W poszczególnych pomieszczeniach następuje teraz tynkowanie i szpachlowanie ścian oraz wylewanie posadzek. Stare okna zostały zdemontowane. Nowe zostaną zamontowane w przyszłym tygodniu. Cały budynek będzie ocieplony – w tym zakresie wykonano już ok. 15% robót.

Bardzo intensywnie przeprowadzane są prace na zewnątrz budynku, gdzie wykonywane są odwierty na potrzeby ekologicznej pompy ciepła. 36 odwiertów, każdy na głębokość 100 m pozwoli na poprowadzenie energii z gruntu do kotłowni, skąd ciepło będzie rozprowadzane na cały budynek. Co ważne, pompa posłuży również do ogrzewania wody.

Termomodernizacja budynku przy Leśnej jest na półmetku. Roboty budowlane mają się zakończyć do 15 listopada, zaś całość zadania – do końca roku. – Jak na razie budowa przebiega bez przeszkód – podsumowuje Mirosław Remienica.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Klara Skrzypczyk/Starostwo Powiatowe we Wrześni

do góry

Galeria