banerNW.jpg
Menu
RSS

To było jak armagedon! Nawałnica szalała w całym powiecie (WASZE ZDJĘCIA) Wyróżniony

fot. Czytelnik  fot. Czytelnik

Nie pamiętamy tak gwałtownej burzy we Wrześni i okolicy. Mieszkańcy liczą straty. Huraganowy wiatr powalił wiele drzew, zrywał linie energetyczny i dachy. Uszkodzonych jest wiele budynków, samochodów, zalane domy i ulice. Wjazd do Wrześni z wielu stron zablokowany. Otrzymaliśmy od Was (na naszego Facebooka/NowaWrzesnia) kilkaset sygnałów, zdjęć i filmów. Dziękujemy. Poniżej zebraliśmy je w tym artykule.

19458128_1412856075430594_570091846_n.gif

Bagatelka1.gif

AKTUALIZACJA:

00:40 Strażacy na terenie całego powiatu robią co mogą. Mimo późnych godzin słychać piły. Otrzymujemy wiele sygnałów od mieszkańców o pozrywanych dachówkach, zalanych piwnicach i domach. Woda wdzierała się także oknami. Na naszym FB wiele osób szuka m.in. swoich trampolin, mebli ogrodowych. W Białężycach siła nawałnicy przewróciła samochód dostawczy. Bardzo mocno ucierpiał m.in. Marzenin. Do galerii na samym dole cały czas dodajemy kolejne Wasze zdjęcia!

00:30 Relacja Czytelnika Łukasza: "Jechałem trasą Czerniejewo - Września. Akurat trafillem przed sobą na "ciężki sprzęt ". Jadąc za nimi i omijając kolejne przeszkody trafilem na ludzi wychodzących z lasu, których samochody są ponoć zmiażdżone. Oni sami nie wiedzą czy kogoś tam jeszcze w lesie nie ma... Zawracając zabrałem parę osób z powrotem do Czerniejewa...

00:12 Trwa wielkie sprzątanie. Jak widać na zdjęciach poniżej w galerii zniszczona została stacja BP przy ul. Sikorskiego. Duże drzewa zablokowały m.in. ulice Paderewskiego, Szkolną, Świetokrzyską, Chrobrego, Słowackiego, Czerniejewską czy Działkowców. Spore straty na obiektach sportowych przy szkole w Nowym Folwarku (zerwany dach). Nawet w fabryce VW miała miejsce ewakuacja w hali Lakierni (wyrwało kilka włazów dachowych).

00:10 Wrzesiński ratusz informuje o ponad 40 zerwanych dachach.

Dziś ok. godz. 21:00 wyjątkowo silna burza przeszła nad całą Wielkopolską, w tym nad powiatem wrzesińskim. Szczególnie pierwsza silna fala opadów i wiatru wyrządziła najwięcej szkód. Aktualnie trudno oszacować straty oraz wszystkie interwencje służb ratowniczych (więcej w następnych artykułach).

Bardzo dziękujemy Wam za wszystkie przesłane zdjęcia i filmy. Z Waszych relacji wynika, że czasowo prądu zabrakło w niemal całej Wrześni i okolicy. M.in. na ulicach: Słowackiego, Dąbrowskiego, Wrocławska, Gendka, Warszawska, Daszyńskiego, Sokołowska, Długosza, Szkolna, Chrobrego, Ogrodowa, Jana Pawła II, Rynek, 17. Dywizji Piechoty, Szosa Witkowska, Gnieźnieńska, Kilińskiego, Kościuszki, Brylantowa, Culica, Kosynierów, Batorego, Dzieci Wrzesińskich, Kutrzeby, Świętokrzyska, Paderewskiego, Mickiewicza, Wojska Polskiego, Witkowska. 

Spore problemy z dostawą prądu w Sokołowie, Otocznej, Kaczanowie, Czerniejewie, Nekli, Przyborach, Obłaczkowie, Gutowie Małym, Miłosławiu, Psarach Polskich, Nowym Folwarku, Orzechowie, Bugaju, Sokolnikach czy Grabowie Królewskim. 

W chwili obecnej (godz. 22:00) nieprzejezdna jest ul. Opieszyn, Kościuszki, Paderewskiego, Słowackiego (przy Żabce), Czerniejewska oraz Szeroka. W wielu miejscach zerwane są linie energetyczne, które leżą na ziemi. Taka sytuacja jest np. w Psarach Polskich, na drodze z Grzybowa do Sobiesierni oraz na ul. Reymonta. Betonowy słup energetyczny przewrócił się na ul. Głogowskiej. Pojawiają się także doniesienie Czytelników o trąbie powietrznej między Wrześnią a Czerniejewem.

Organizatorzy odwołali zaplanowany na ten weekend turniej siatkówki Plaża Wrze! Obiekty WOSR przy ul. Gnieźnieńskiej kompletnie zalane i zniszczone. Turniej odbędzie się za tydzień (19-20.08).

WKRÓTCE kolejne informacje!

FOTORELACJA (fot. Czytelnicy Nowej Wrześni)

Dawid Spychalski

fot. Czytelnicy

źródło: inf. własna

do góry

Galeria