banerNW.jpg
Menu
RSS

Zielona Strona Wrześni. Obywatelski apel po nawałnicy! Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl fot. Dawid Spychalski/NowaWrzesnia.pl

Długo nie trzeba było czekać. Wrześnianie pokazali solidarność i mobilizację w świetle żywiołu. Teraz na FB powstała nieformalna inicjatywa, której celem jest przywrócenie zielonego oblicza naszego miasta. Co sądzicie o tym pomyśle? Pomożecie?

partner16082017.gif

Bagatelka1.gif

- Pogodowy kataklizm, który dotknął Wrześnię 11 sierpnia zniszczył, bądź poważnie uszkodził jej Zieloną Stronę – parki, skwery, drzewa i krzewy. W miejscach, w których dotychczas spędzaliśmy wolny czas spacerując, odpoczywając czy bawiąc się na festynach, po uprzątnięciu zalegających konarów i gałęzi widoczna będzie tylko pusta przestrzeń. Już dziś wiemy, że miasto straciło kilkaset drzew! Dlatego chcemy działać od zaraz! - czytamy na stworzonej stronie Zielona Strona Wrześni na FB.

- Zielona Strona Wrześni jest nieformalną inicjatywą, która chce przywrócić miastu jego dawne oblicze. Chcemy wspólnie, ponad podziałami, odbudować to, co zostało nam zabrane przez żywioł. Wychodzimy z inicjatywą, ale sami nie damy rady posadzić tak wielu drzew. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy! O tym kiedy, jak i gdzie będziemy mogli przywrócić Wrześni jej Zieloną Stronę będziemy informować na bieżąco. Pokażmy, że w jedności wrześnian siła! Make Września GREEN Again! - apelują inicjatorzy: Sławomir Szuba, Mateusz Nowaczyk, Cezary Paprzycki.

Będziemy śledzić poczynania pomysłodawców. Czekamy na pierwsze akcje, o których na pewno przeczytacie i zobaczycie na naszych portalach. Brawo!

ZOBACZ również:

Krajobraz Psar i Podstolic po nawałnicy (VIDEO)

Burmistrz Wrześni podsumowuje piątkową nawałnicę (VIDEO)

Bilans zniszczeń. Trwa liczenie strat (VIDEO)

Uwaga poszkodowani! Pomoc finansowa od gminy

Bow echo przeszło przez las między Wrześnią a Czerniejewem (VIDEO)

Dramat w Marzeninie. Niszczycielska nawałnica (GALERIA/VIDEO)

Zakaz wstępu do parku. Uważajcie na konary i gałęzie

Tragiczny krajobraz po nawałnicy. Ogromne zniszczenia (GALERIA/VIDEO)

To było jak armagedon! Nawałnica szalała w całym powiecie (WASZE ZDJĘCIA)

 

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

Media

do góry

Galeria