banerNW.jpg
Menu
RSS

Uwaga na orkan Ksawery! Może przynieść mocny wiatr i deszcz Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl/archiwum fot. NowaWrzesnia.pl/archiwum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie na terenie Wielkopolski. W czwartek, 5 października przez nasz region może przechodzić mocna nawałnica z porywami wiatru nawet do 130 km/h.

wrzesien2017.gif

stalpolbaner.png

Jak czytamy w komunikacie, prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 115 km/h, południowo-zachodniego skręcającego na północno-zachodni. Na południu województwa istnieje ryzyko 30%, wystąpienia porywów wiatru do 130 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie Wielkopolski, w czwartek od godz. 15:00 do 22:00.

IMGW ustaliło 2 stopień zagrożenia (w 3-stopniowej skali). Co oznacza, że żywioł może spowodować duże straty materialne (zerwane dachy, linie energetyczne czy powalone drzewa). Jak informują Polscy Łowcy Burz, wśród najbardziej zagrożonych miast w Wielkopolsce znajdują się: Międzychód, Wolsztyn, Kościan, Leszno, Grodzisk Wielkopolski, Rawicz, Wronki, Poznań, Swarzędz, Września, Gniezno, Konin, Koło, Ostrów Wielkopolski, Kalisz oraz Turek.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl/archiwum

źródo: IMGW

do góry

Galeria