banerNW.jpg
Menu
RSS

Przedszkolaki na wrzesińskiej komendzie! Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Dzieci z przedszkola Tęczowa Chatka odwiedziły wrzesińskich policjantów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć radiowóz oraz posłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się we wtorek, 7 listopada o godzinie 11:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

paz2017.gif

stalpolbaner.png

Na początku wizyty przedszkolaki miały okazje zwiedzić policyjny radiowóz oraz usłyszeć i zobaczyć sygnały dźwiękowe i świetlne. Jednak największą przyjemnością było zajęcie miejsca za kierownicą policyjnego samochodu.

- Policjanci prowadzący pogadanki z najmłodszymi zawsze się starają żeby te spotkania były ciekawe ale przede wszystkim pouczające. W związku z tym po tak zwanej części teoretycznej, na której zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci przeszły do pracowni technika kryminalistyki - mówi Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

- Podczas tej ciekawej prezentacji od wychowawczyni przedszkolaków zostały pobrane odciski palców. Dzieciom bardzo się podobało, ponieważ pani miała strasznie brudne ręce po wszystkim. Na zakończenie wtorkowego spotkania przedszkolaki zobaczyły cele policyjnego aresztu - dodaje.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria