banerNW.jpg
Menu
RSS

Szóstka wprowadziła karty. Każdy krok pod kontrolą Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Od 1 lutego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 6 we Wrześni uruchomiony zostanie elektroniczny system rejestracji wejść i wyjść. Wszystko aby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów oraz usprawnić kontrolę dostępu osób postronnych.

meblepartnerpierwszy18.gif

Każdy z uczniów otrzyma bezpłatnie specjalnie zaprojektowaną kartę identyfikacyjną. System oprócz rejestracji wejść i wyjść ze szkoły po zakończonych lekcjach usprawni również korzystanie ze zbiorów bibliotecznych. Karta będzie jednocześnie przepustką dla tych uczniów, którzy jedzą w szkole obiady. Dzięki niej będą oni automatycznie odnotowywani w codziennym rejestrze wydawania posiłków, co usprawni obsługę ich wydawania.

Z posiadaniem kart wiążą się także obowiązki wynikające z regulaminu posługiwania się nimi. Regulaminem objęci będą wszyscy uczniowie kl. 4-7, gimnazjaliści uczący się w budynku szkoły przy ul. Słowackiego, a także wszyscy pracownicy obsługi i administracji oraz nauczyciele. Karta dostępu będzie indywidualnie przypisana do danego pracownika lub ucznia i nie będzie mogła być odstępowana ani użyczana innym osobom. Wejście na teren budynku osoby nieposiadającej indywidualnej karty dostępu będzie możliwe jedynie po dokonaniu wpisu w książce wejść i wyjść, która znajduje się w szkolnym monitoringu. W celu umożliwienia kontaktu z obsługą monitoringu należy skorzystać ze wskazówek znajdujących się w instrukcji znajdującej się na drzwiach wejściowych do szkoły.

SSP nr 6 we Wrześni jest pierwszą ze szkół podstawowych w naszej gminie, w której - oprócz systemu kamer - zainstalowano także elektroniczny system rejestracji wejść i wyjść. Montażem i obsługą systemu zajęła się firma Grupa Loca z Działdowa. Sfinansowanie instalacji systemu było możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Miasta i Gminy Września, Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni oraz Rady Rodziców.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło i fot. UMiG we Wrześni

do góry

Galeria