banerNW.jpg
Menu
RSS

Eko VW Caddy ponownie dla Wrześni! Wyróżniony

fot. VW Poznań fot. VW Poznań

Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni we współpracy ze Strażą Miejską we Wrześni po raz kolejny zostali laureatami projektu ekologicznego zainicjowanego pięć lat temu przez firmę Volkswagen Poznań. Założeniem konkursu było wyłonienie zwycięzców mających najlepsze projekty promujące postawy ekologiczne wśród lokalnego społeczeństwa. Zainteresowanie grantami było ogromne. Jury konkursu wyróżniło Wrześnię wśród trzydziestu nadesłanych wniosków z całej Wielkopolski.

meblepartnerpierwszy18.gif

Warsztat Terapii Zajęciowej we Wrześni, który do konkursu przystąpił wspólnie ze strażą miejską za projekt „Z niebieskimi graj w zielone – EKO PATROL w służbie ochrony przyrody” otrzymał do dyspozycji bezpłatnie na okres jednego roku Volkswagena Caddy. Wygrane auto służyć będzie strażnikom miejskim i uczestnikom warsztatu w codziennej pracy związanej z promowaniem postaw proekologicznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Projekt zakłada działania na trzech płaszczyznach. Pierwsza o nazwie „Filtrujemy na zielono” związana jest z zagospodarowaniem terenu zieleni miejskiej do rewitalizacji w centrum miasta z wykorzystaniem krzewów i roślin pyłochwytnych. Druga skierowana jest do uczniów szkół gminnych. Program edukacyjny „Zielono mi” łączyć będzie teorię z doświadczeniem. Trzecia natomiast „Na straży zielonego czyli niebiescy tropiciele śmieci” odnosi się do kontroli terenów zagrożonych powstaniem dzikich wysypisk śmieci. Volkswagen Caddy trafi do Wrześni na początku marca.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Straż Miejska we Wrześni

do góry

Galeria