banerNW.jpg
Menu
RSS

Akcja Bezpieczne ferie we Wrześni Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Policjanci, strażnicy miejscy oraz strażacy zostali zaproszeni do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni. Przeprowadzili prelekcję na temat bezpiecznych ferii, które rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek. W trakcie zajęć mundurowi podkreślili jednak, że bezpieczeństwo w trakcie zabawy zależy także od uczniów.

meblepartnerpierwszy18.gif

W Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 6 lutego odbyły się zajęcia w ramach szkolnego programu „Patent na bezpieczne ferie”. Pogadanka została skierowana dla uczniów klas od 0 do III. W realizacje zajęć zaangażowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni, strażnicy ze Straży Miejskiej we Wrześni oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. Wspólne działania wpisały się w ogólnopolski program „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas godzinnego spotkania policjanci, strażnicy miejscy oraz strażacy, uczniom wrzesińskiej dwójki wyświetlili filmy prewencyjne. Mające na celu ukazanie skutków jakie może przynieść korzystanie z tak zwanych dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy pewności jaką on ma grubość, ponieważ w jednym miejscu może być na przykład 10 centymetrów a kilka kroków dalej może być na tyle cienki, że pęknie pod nami. Zamarznięta tafla zbiornika wodnego jest bardzo niebezpieczna - pamiętajmy o tym.

Ważnym aspektem przeprowadzonej prelekcji było przekazanie dzieciom właściwych zasad zabawy podczas zimowych ferii. Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym, jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych. Odnosi się do zjeżdżania na sankach, ponieważ rozpędzeni z jakieś góry nie będziemy w stanie wyhamować przed nadjeżdżającym samochodem.

Nieodpowiedzialna i bezmyślna zabawa może skończyć się tragedią. A przecież ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy. W związku z tym na terenie naszego miasta zostały przygotowane bezpieczne miejsca spędzania wolnego czasu w postaci lodowiska oraz górki saneczkowej. Znajdują się na Wrzesińskich Obiektach Sportowo-Rekreacyjnych, a także przy Parku im. Dzieci Wrzesińskich.

Na zakończenie spotkania zaproszeni goście życzyli uczniom wrzesińskiej dwójki udanego wypoczynku w nadchodzące ferie zimowe, które zaczynają się od 12 lutego. Podkreślili jednak, że bezpieczeństwo w trakcie zabawy zależy także w dużym stopniu od nich samych. Przypomnieli także o trwającym programie znakowaniu rowerów. W ferie dzieci będą miały wolne więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby razem z rodzicami przyjść do siedziby Straży Miejskiej we Wrześni żeby oznakować dwoje dwa kółka.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria