banerNW.jpg
Menu
RSS

Bezpieczne ferie także w czasie podróży Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Wrzesińscy policjanci wspólnie z Okręgową Stacją Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku zorganizowali darmowe sprawdzenie stanu technicznego autokarów. Przed wyjazdem zapraszamy na dokonanie kontroli swojego autokaru, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

meblepartnerpierwszy18.gif

Od najbliższego poniedziałku 12 lutego na terenie naszego powiatu rozpoczynają się ferie zimowe. Jest to bardzo wyczekiwany czas przez dzieci i młodzież szkolną. Zimowa przerwa od nauki spędzana jest w bardzo różny sposób.

Jedni spędzą ją w swoim domu w gronie rodziny i przyjaciół, a drudzy wyjeżdżają na zorganizowane kolonie lub wyjazdy. W związku ze zwiększenie częstotliwości ruchu autokarów w okresie ferii zimowych zadbajmy o prawidłowy ich stan techniczny, żeby dojazd do miejsca celowego i powrót do domu był bezpieczny.

- Niewłaściwe przygotowanie naszego pojazdu do drogi może być przyczyną nieoczekiwanych przerw w czasie podróży lub zdarzeń w postaci kolizji lub wypadków. Żeby nasz wyjazd odbył się bez żadnych niespodzianek, została przygotowana specjalnie w czasie zimowych wyjazdów oferta darmowej kontroli stanu technicznego autokarów. Do akcji przystąpiła Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Elektronika” w Bierzglinku ul . Cisowa 1A. Od 12 do 23 lutego, w godzinach od 7:00 do 19:00, odbywać się będzie darmowe sprawdzenie autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Jedynym warunkiem przystąpienia do akcji jest wcześniejsze umówienie kontroli pod numerem: 61- 436 - 77 - 16 - mówi Adam Wojciński, recznik prasowy policji.

Sprawdzeniu będzie podlegał w szczególności: układ jezdny, układ hamulcowy, układ kierowniczy oraz układ zawieszenia. Skontrolowane zostanie także oświetlenie pojazdu jak również jego ogumienie. Wrzesińscy policjanci przypominają, że nie można pominąć wymienionych kwestii. Wpływają one znacząco na bezpieczeństwo w czasie jazdy.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria