banerNW.jpg
Menu
RSS

Policjanci z Wrześni, Gniezna i Środy Wlkp. połączyli siły. Posypały się mandaty Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Na drogach powiatu wrzesińskiego przeprowadzono ponadpowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci z Wrześni, Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej patrolowali wspólnie drogi naszego powiatu.

meblepartnerpierwszy18.gif

Na drogach województwa wielkopolskiego w ostatnim okresie odnotowujemy bardzo dużą ilość zdarzeń drogowych. Zaczynając od kolizji kończąc niestety na wypadkach, w których wiele osób ponosi śmierć.

Przyczynami tych nieszczęśliwych i tragicznych w skutkach zdarzeń jest najczęściej niestosowanie się do ograniczeń prędkości a wręcz świadome ich przekraczanie. Dodatkowo do głównych przyczyn możemy zaliczyć: niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Jednak nie możemy także zapomnieć o negatywnych i niewłaściwych zachowaniach niechronionych uczestników ruchu drogowego.

- Wymienione czynniki mają charakter bardzo złożony i w zależności od rejonu różnorodnie kształtuje się ich nasilenie. W związku z tym w celu poprawy stanu bezpieczeństwa przeprowadzone zostały działania ponadpowiatowe. W przedmiotowe przedsięwzięcie wspólnie z wrzesińskimi policjantami drogi naszego powiatu patrolowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej. Podczas akcji 21 lutego policjanci skontrolowali łącznie 52 pojazdy oraz ujawnili 47 wykroczeń. Za popełnione wykroczenia nałożonych zostało 47 mandatów karnych za przekroczenie prędkości jazdy aż 42 mandaty. Zostały zatrzymane 3 dowody rejestracyjne oraz 1 prawo jazdy z uwagi na upłynięcie terminu ważności - informuje Adam Wojciński, oficer prasowy KP Policji we Wrześni.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria