banerNW.jpg
Menu
RSS

Ponad 100 gramów amfetaminy! 22-letni wrześnianin zatrzymany Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Września. Posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna schował w swoim samochodzie 112 gramów amfetaminy. Za ten czyn grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

partnerluty18.gif

printernowy1032018.jpg

W trakcie patrolu ulicy Wrocławskiej we Wrześni 22 lutego (przed północą) policjanci z Wydziału Prewencji zauważyli Mercedesa, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zjechał na parking. Podczas legitymowania mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, sprawiał wrażenie jakby chciał aby kontrola się już zakończyła.

- Mundurowi od razu zauważyli, że kierowca może coś ukrywać. W związku z tym przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której ujawnili w kurtce 22-letniego mieszkańca gminy Września zwiniętą czarną folię. Po rozpakowaniu, okazało się, że znajduje się niej biały proszek. Po tym znalezisku policjanci przeszukali Mercedesa i ujawnili kolejne substancje. W podłokietniku znajdowała się rękawiczka w której mundurowi znaleźli zbitą kulę białego proszku. Po przeprowadzeniu testu potwierdziło się, że całość to amfetamina o wadze 112 gramów - relacjonuje Adam Wojciński, oficer prasowy policji.

Dodatkowo policjanci sprawdzili, że 22-latek kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Zabrano mu prawo jazdy. Mieszkaniec gminy Września został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

- Podczas przesłuchania 22-latka w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Jednakże za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat - podsumowuje policjant. 

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

do góry

Galeria