banerNW.jpg
Menu
RSS

Wygrał w Milionerach 75 tysięcy złotych! (GALERIA) Wyróżniony

fot. NowaWrzesnia.pl fot. NowaWrzesnia.pl

Rafał Pera z Grabowa Królewskiego (gm. Kołaczkowo) wziął udział w popularnym teleturnieju TVN Milionerzy. Zakończył grę na cztery pytania przed milionem. Wygrał 75 tysięcy złotych! Gratulacje!

partnerluty18.gif

printernowy1032018.jpg

Historyk przyznaje, że dostać się do walki o milion, którą prowadzi Hubert Urbański, nie jest łatwo. – Ciężko było się dostać do programu, ponieważ moją ankietę zgłoszeniową przyjęto jesienią za czwartym podejściem. Ankieta była tak skonstruowana, jak do pracy w korporacji – wspomina Rafał Pera. Zanim grabowianin zajął miejsce w studio, został sprawdzony z wiedzy ogólnej. – Musiałem nagrać także krótki filmik castingowy oraz zrobić zdjęcia strojów, w których wystąpię, i wysłać producentom – dodaje historyk. 

Ostatnim etapem eliminacji do gry o milion była runda „Kto pierwszy ten lepszy” już w studio programu. Za drugim razem się udało i grabowianin mógł zmierzyć się z pytaniami zadawanymi przez Huberta Urbańskiego. Pierwsze dwa padły podczas odcinka emitowanego w piątek 2 marca. Rafał Pera odpowiedział na nie poprawnie nie wykorzystując żadnego z kół ratunkowych. Swoją walkę o milion kontynuował na ekranach telewizorów 5 marca. Skorzystał z pomocy publiczności oraz drugiego koła ratunkowego – pół na pół. Grabowianin bez wahania prosił o zaznaczanie odpowiedzi definitywnie i wspinał się po szczeblach do głównej wygranej programu.

Zaskoczeniem okazało się pytanie o 125 tysięcy złotych. Prowadzący zadał pytanie: Jakiego futra raczej mieć nie będzie kocur? Rafał Pera zadzwonił do przyjaciela – był nim szwagier Jacek Mądry z Gniezna – i poprosił o podpowiedź, który z wariantów jest poprawny. Ostatecznie historyk zakończył grę w show z 75 tysiącami złotych. Podjął słuszną decyzję, ponieważ zakładana przez niego odpowiedź była błędna.

Nagranie programu odbyło się 17 grudnia 2017 roku w Warszawie. Do czasu emisji o wynikach oraz pytaniach Rafał Pera nie mógł opowiadać. Takie postawił mu wymogi producent programu. – Zgodnie z regulaminem wygraną dostanę w terminie do dwóch miesięcy do daty emisji nagrania – wyjaśnia zwycięzca. Do ręki historyk otrzyma jednak wygraną pomniejszoną o 10% podatku. – Na początku było trochę nerwowo, ale po przerwie już lepiej. Sam Hubert Urbański jest bardzo sympatyczny i kontaktowy – kwituje. Rafał Pera nie będzie mógł więcej wystąpić Milionerach jako gracz. Obowiązuje go dożywotni zakaz, wystąpić w show może jedynie jako podpowiadający przyjaciel.

GALERIA

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Powiat Wrzesiński/Mateusz Maserak

do góry

Galeria