banerNW.jpg
Menu
RSS

Te pieski czekają na nowych właścicieli! (GALERIA) Wyróżniony

  • Napisane przez:  Redakcja NowaWrzesnia.pl
 fot. Piotr Mozolewski fot. Piotr Mozolewski

Ruszamy z nowym cyklem artykułów. Tym razem zachęcamy wrześnian do adopcji psów z lokalnego schroniska. Poniżej pierwsze zdjęcia.

Już na samym początku słowa wyjaśnienia. Cała akcja to zasługa wolontariuszki Magdy Kaźmierczak z Poznania, która od kilku lat pomaga zwierzętom w różnych schroniskach. Od dwóch tygodni przyjeżdża także do Wrześni.

- Zainteresowałam się schroniskiem i widzę, że potrzebne są pilne adopcje psów. Schronisko jest przepełnione. Dużo w nim przyjaznych, grzecznych, domowych pupili, czekających na adopcję ze strony mieszkańców gminy. Przesyłam zdjęcia pierwszych piesków, które poznałam (poniżej z opisami) - pisze do nas Magda.

- Staram się zebrać grupę ludzi z Wrześni, którzy są na tyle wrażliwi, aby przychodzić do schroniska co sobotę, w godz od 8:00 do 10:00. Podczas naszych odwiedzin wyprowadzamy na spacery jak najwięcej psów. Chcemy je poznać, robić zdjęcia i ogłaszać. Z Poznania przyjeżdżam z grupą znajomych: Agnieszką, Ewą, Monika, Piotrem i Witkiem - dodaje wolontariuszka.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej ze schroniskiem. Koszt 25,50 zł.

Schronisko dla zwierząt we Wrześni, ul. gen. Sikorskiego 38, 62-300 Września, telefon całodobowy kom. 500 191 039

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 10.00 - 13.00

sobota, niedziela, święta 9.00 - 10.00

Biszkopcik - to duży beżowy, kilkuletni psiak. Bardzo wesoły i przyjazny, chętnie wita się z wolontariuszami i śmiało spaceruje na smyczy.

biszkopcik_3_800x533.jpg

Husia - sunia w typie husky, ma ponad rok. Na razie mało pewna siebie, lecz bardzo przyjazna dla ludzi. Wolontariusze pracują nad jej asertywnością i śmiałością.

husia_wieksza_4_800x533.jpg

Mix buldożka - około dwuletnia suczka, przyjazna, średniego wzrostu. Potrafi spacerować na smyczy. Jest trochę zdezorientowana w schronisku, ale w nowym domu powinna szybko się odnaleźć.

mix_buldozka_2_800x533.jpg

Mała jamniczka - kilkuletnia, przyjazna, mała ruda jamniczkowata sunia.

malajamniczka_5_800x533.jpg

Mały bez oczka - to rudy psiak, od dwóch tygodni w schronisku, złapany na ulicy. Bardzo przyjazny, spokojny i kochany.

malybezoczka_3_800x533.jpg

Owczarka - to młoda, przyjazna, zrównoważona suczka. Czeka w schronisku w kojcach po lewej stronie, ładnie spaceruje na smyczy, bardzo towarzyska.

owczarkaq_3_800x533.jpg

Redakcja NowaWrzesnia.pl

fot. Piotr Mozolewski

źródło: inf. własna

do góry

Galeria