banerNW.jpg
Menu
RSS

Masz problemy ze słuchem? Weź udział w bezpłatnej konferencji Wyróżniony

Masz problemy ze słuchem? Weź udział w bezpłatnej konferencji

Bardzo często lekceważymy problemy ze słuchem. Godzimy się też z tym, że wraz z wiekiem słuch „ma prawo” się psuć i nie należy robić z tego problemu. Odkładamy wizytę u specjalisty. Niesłusznie! Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym zmysłem jest słuch i do czego może prowadzić zaniechanie leczenia.

partnerluty18.gif

printernowy1032018.jpg

O powodach pojawiania się niedosłuchu i o sposobach leczenia, w szczególności – o implantach słuchowych, będzie można porozmawiać w czwartek, 22 marca Konferencja „Usłysz Świat” odbędzie się w sali konferencyjnej (parter, sala nr 10) Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Wrześni przy ul. Wojska Polskiego 1.

Prelekcję na temat implantów słuchowych wygłosi Marcin Czerniak. Sam korzysta z implantu słuchowego, który odmienił jego życie o 180 stopni. Jest szczęśliwy, że może słyszeć i normalnie funkcjonować w życiu rodzinnym i zawodowym. I dlatego właśnie robi wszystko, żeby wiedzą o tym „cudzie medycyny” dzielić się z innymi.

Dlaczego właśnie implanty słuchowe są głównym tematem konferencji? Z kilku powodów – przede wszystkim dlatego, że wiedza o tej metodzie leczenia jeszcze nie jest powszechna. Nie wszyscy wiedzą, że w sytuacji gdy aparat słuchowy jest niewystarczający, jedynym rozwiązaniem pozostaje właśnie implant. Chodzi zarówno o leczenie dzieci, które rodzą się z wadami uniemożliwiającymi słyszenie, jak i o osoby dojrzałe, które tracą słuch na skutek chorób czy starzenia się organizmu.

W Polsce implanty słuchowe są w 100% refundowane przez NFZ. Również opieka nad pacjentami już korzystającymi z implantów jest całkowicie bezpłatna. Ma to ogromne znaczenie i sprawia, że jest to metoda dostępna dla każdej potrzebującej osoby, niezależnie od wieku i poziomu zamożności.

Podczas czwartkowej konferencji o leczeniu niedosłuchu będzie mowa w różnych aspektach – medycznym i życiowym. Często osobom chorym brakuje informacji, choćby o tym „jak się żyje z implantem słuchowym”. Po prostu nie ma dostępu do zwykłych, praktycznych informacji. Dlatego w programie spotkania znalazły się wystąpienia zarówno ekspertów, jak i relacje osób korzystających z implantów i członków ich rodzin.

Przypominamy: konferencja odbędzie się w czwartek 22 marca o godzinie 10, w sali konferencyjnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Wojska Polskiego 1. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, organizatorzy serdecznie zapraszają. Proszą jednak o wcześniejsze, telefoniczne zgłoszenie przybycia pod numerem 61 640 45 52

Dawid Spychalski

fot. materiał prasowy

do góry

Galeria