banerNW.jpg
Menu
RSS

PILNE: Centrum przesiadkowe prawie gotowe! (VIDEO) Wyróżniony

fot. Kuba Makowski/NWTV.pl fot. Kuba Makowski/NWTV.pl

Wielomilionowa inwestycja w centrum Wrześni jest już na ukończeniu. Mowa o Centrum Przesiadkowym wraz z niezbędną infrastrukturą na budowę, którego Gmina Września pozyskała dofinansowanie w wysokości 12 mln zł. Poniżej o projekcie opowiada Karol Nowak, zastępca Burmistrza. Materiał Kuby Makowskiego.

partnerluty18.gif

printernowy1032018.jpg

W ramach projektu m.in. wybudowano parkingi przy Szosie Witkowskiej oraz dworcu PKP, powstał most przez Wrześnicę, po którym dopuszczony zostanie ruch samochodowy. Gruntowanie przebudowano ulicę Rzeczną. Powstały również dwie kładki piesze w pobliżu Galerii Karuzela. W całości przebudowano również alejki nad Wrześnicą na ulicy Wrzosowej.

Początkowo ratusz planował zakończenie inwestycji w grudniu 2017 roku, lecz okazało się że zakładany termin ulegnie przesunięciu. Zmiana terminu zakończenia nie wpłynęła na utratę dofinansowania prze Gminę Września.

Ale centrum przesiadkowe to nie tylko nowe drogi, parkingi czy mosty. To również nowoczesny autobus elektryczny, który stanowi część projektu. Autobus kursuje po ulicach miasta od początku roku. Jego zakup kosztował ponad 2 mln zł. Całkowity koszt budowy centrum przesiadkowego wyniósł 16 mln zł z czego 12 mln to dofinansowanie.

ZOBACZ na samym dole materiał video! Subskrybuj nasz kanał na YouTube/NowaWrzesniaTV oraz dołącz do naszych fanów na FB/NowaWrzesnia. Zapraszamy do oglądania naszej telewizji NWTV.pl.

Kuba Makowski

źródło: NWTV.pl

Media

do góry

Galeria