banerNW.jpg
Menu
RSS

Międzynarodowi goście w ZSP Wyróżniony

Międzynarodowi goście w ZSP

Liczna grupa uczniów z Francji, Niemiec, Hiszpanii i Czech przyjechała do Zespołu Szkół Politechnicznych w ramach programu Erasmus+. Młodzież będzie gościć we Wrześni do 17 marca.

NW gif 03.2018.gif

printernowy1032018.jpg

Zagraniczni goście z francuskiego Cesson-Sevigne, niemieckiego Henningsdorf, hiszpańskiej Grenady i czeskiej Pragi oficjalnie rozpoczęli dziś wizytę we Wrześni. Witali ich nie tylko uczniowie ZSP, ale także dyrektor szkoły Bogdan Nowak oraz starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz.

Od wielu lat przykładamy dużą wagę do współpracy międzynarodowej po to, żeby czerpać wzorce od najlepszych, ciągle się czegoś uczyć i dopasowywać do tego, co dzieje się w Europie i na świecie. Poznawanie się nawzajem i poznawanie innych kultur są bezcenne – powiedział Bogdan Nowak. – Mam nadzieję, że wszyscy spędzicie we Wrześni i w Polsce przyjemnych kilka dni – dodał.

Traktujemy tę współpracę bardzo poważnie nie tylko z tego względu na to, że chcemy poznawać nowych ludzi, ale także dlatego, że jest to okazja zobaczenia samych siebie jakby na tle wspólnoty międzynarodowej – mówił Dionizy Jaśniewicz. – Miło nam was gościć i życzę, aby spotkania przyniosły efekty w postaci nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim budowania wspólnoty. Miłego, owocnego pobytu!

Młodzież otrzymała materiały promujące powiat przygotowane przez wrzesińskie starostwo, po czym zwiedziła szkołę. Tematyka projektu, w ramach którego odbywa się wizyta, dotyczy stworzenia przez uczniów modelu europejskiego domu przyszłości, a jego celem jest m.in. rozwijanie umiejętności zawodowych i językowych i nabywanie nowych doświadczeń. W programie przewidziano również prezentacje przygotowane przez każdą z delegacji, wspólne spędzanie czasu czy zajęcia sportowe.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria