banerNW.jpg
Menu
RSS

Ruszyły porządki na terenie dawnego ogrodu Wyróżniony

fot. UMiG we Wrześni fot. UMiG we Wrześni

Władze Wrześni rozpoczęły prace porządkowe na skwerze przy LOK-u (ul. Słowackiego). Teren należący do miasta (od 2017) ma być docelowo odrestaurowany. Dawny ogród Bractwa Kurkowego ma znów przyciągać wrześnian do wypoczynku na łonie natury. O jak najszybsze przywrócenie blasku zabiegają członkowie Stowarzyszenia Projektu Września. W końcu widać już pierwsze efekt wiosennych prac.

meblepartnerpierwszy18.gif

Jak informuje wrzesiński ratusz, dotychczas wykonano wejście od strony ul. Słowackiego i odcinek chodnika. Ustawiono ławki i kosze na śmieci oraz zasadzono kwiaty. To pierwszy etap porządków na tym terenie. W tym roku zostanie jeszcze wyremontowana altana po uzyskaniu wszystkim pozwoleń niezbędnych do przeprowadzenia prac na tym obiekcie. Wszystkie prace zostały wykonane na zlecenie Urzędu Gminy i przez pracowników zieleni miejskiej. Dodatkowo w najbliższy poniedziałek pojawią się kwietniki z bratkami.

- Podjęto starania mające na celu opracowanie dokumentacji niezbędnej do późniejszego uzyskania zezwoleń na wykonanie remontu zabytkowej altany. Ze względu na wcześniejsze objęcie altany oraz przyległego terenu ochroną konserwatorską, przed rozpoczęciem prac remontowych konieczne jest uzyskanie wymaganych przepisami zezwoleń, w tym decyzji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. W lutym br. Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał jedynie zalecenia, na podstawie których wykonano drobne prace zabezpieczające dach altany. Natomiast kompleksowy remont tego obiektu, zgodnie z ww. zaleceniami konserwatorskimi, powinien zakończyć się do 30 czerwca 2019 roku. Remont altany będzie mógł być wykonany jeszcze w tym roku, jeżeli tylko uda się uzyskać wymagane zezwolenia. Środki finansowe na wykonanie tego zadania zostały już wcześniej zabezpieczone w wydatkach bieżących budżetu miasta - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni.

30127639_1674938769239298_5343193500923792443_n.jpg

Przeczytaj również:

PILNE: Ratusz planuje rewitalizację LOK-u!

Dawid Spychalski

fot. UMiG we Wrześni

do góry

Galeria