banerNW.jpg
Menu
RSS

Dziesiąta edycja Targów Pracy Wyróżniony

fot. Szymon Piotr Rewers fot. Szymon Piotr Rewers

Targi Pracy w Zespole Szkół Politechnicznych to idealna okazja, żeby spotkać swojego wymarzonego pracodawcę. Jubileuszowa edycja odbyła się 12 kwietnia. Wydarzenie co roku cieszy się większym zainteresowaniem.

NW gif 03.2018.gif

Jak wyjaśnia wicedyrektor ZSP Marek Chęciński: – Co miesiąc zgłasza się do nas jedna lub dwie firmy, które proszą o umożliwienie kontaktu z uczniami. Poszukują pracowników oraz osób na staże czy praktyki. Podczas Targów Pracy pomagamy uczniom kontaktować się z pracodawcami. Duże zainteresowanie jest oznaką dobrego kierunku kształcenia w naszej szkole.

Doradca zawodowy Małgorzata Głowacka dodaje: – Jest to bardzo dobra propozycja dla uczniów, którzy jeszcze niewiedzą, co będą robić po szkole. Szczególnie dla klas 2 i 3, które mogą zobaczyć, że pracodawcy na nich czekają i chcą ich zatrudnić. Jest to też pierwsze zderzenie z rynkiem pracy. Na każdej lekcji przedsiębiorczości zachęcam uczniów, żeby przyszli na targi i porozmawiali twarzą w twarz z pracodawcą. Mogą zadawać pytania, dowiedzieć się, czego pracodawca wymaga i opowiedzieć o swoich oczekiwaniach.

Ze swoimi stoiskami w tym roku wystawili się między innymi: Powiatowy Urząd Pracy, Komenda Powiatowej Straży Pożarnej, Flex, Rolmus, Alligator Polska, Mikroma, Gonvarri Polska, Gestamp, Sitech, InalfaRoof Systems oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło i fot. Szymon Piotr Rewers/Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria