banerNW.jpg
Menu
RSS

Dwie motocyklowe kolizje. Zwróćmy uwagę na miłośników dwóch kółek Wyróżniony

Dwie motocyklowe kolizje. Zwróćmy uwagę na miłośników dwóch kółek

Słoneczna i ciepła aura rozpoczęła sezon dla miłośników jazdy rowerami oraz motocyklami. W związku z tym wrzesińska policja apeluje o zwrócenie uwagi innych kierowców na tę grupę niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

NW gif 03.2018.gif

Z nadejściem wiosennych dni na drogi naszego powiatu i nie tylko wyruszyli motocykliści oraz rowerzyści, którzy już niedługo oficjalnie rozpoczną swój sezon na podróżowanie. W związku z tym policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni apelują do kierowców samochodów o zwrócenie uwagi na miłośników dwóch kółek.

- Apel spowodowany jest tym, że zwiększająca się ilość rowerzystów i motocyklistów na naszych drogach wiąże się ze zwiększoną liczbą zdarzeń drogowych z ich udziałem. Pragniemy przypomnieć, że kierujący jednośladem nie ma żadnych szans podczas zderzenia ze znacznie większym i cięższym samochodem. W ostatnim tygodniu doszło do dwóch zdarzeń, które na szczęście zakończyły się jedynie na strachu oraz uszkodzonych pojazdach. Przedstawione zdarzenia zakończyły się w obu przypadkach postępowaniem mandatowym dla sprawców - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

Do pierwszej kolizji doszło w dniu 6 kwietnia (o godzinie 15:50) na skrzyżowaniu ulic Słowackiego a Strzykały we Wrześni. Kierujący Peugeotem 206 jadąc ul. Słowackiego podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w Strzykały nie udzielił pierwszeństwa kierującemu motocyklem Suzuki, doprowadzając do zderzenia. Uczestnicy piątkowej kolizji byli trzeźwi. 20-letni mieszkaniec gminy Września został ukarany mandatem w wysokości 400 złotych.

Do drugiego zdarzenia doszło w miejscowości Kaczanowo na skrzyżowaniu ulic Kaliska a Polna (o godzinie 7:45). Kierujący Fiatem Pandą wyjeżdżając na drogę wojewódzką 442 nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem Honda. W wyniku uderzenia 52-letni motocyklista został zabrany do szpitala celem przeprowadzenia niezbędnych badań. Groźnie wyglądające zderzenie pojazdów skończyło się na strachu. Opinia lekarza określiła obrażenia ciała poszkodowanego poniżej dni 7 w związku z tym 47-letniego kierującego Fiatem ukarano mandatem w wysokości 500 złotych.

Mundurowi jednak podkreślają, aby na naszych drogach było bezpiecznie każdy kierujący czy to rowerem, motocyklem czy samochodem musi pamiętać i zachować ostrożność na drodze. Świadomość ta powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria