banerNW.jpg
Menu
RSS

Prawie 150 km/h w zabudowanym! 26-latek stracił prawko Wyróżniony

Prawie 150 km/h w zabudowanym! 26-latek stracił prawko

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. 26-latek swoim Mitsubishi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 149 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

NW gif 03.2018.gif

Policjanci pełniący służbę we wtorek 24 kwietnia objęli posterunek kontrolno-pomiarowy w Mikuszewie. Przez tą miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 441.

Przed godzina 11:00 mundurowi zauważyli bardzo szybko zbliżający się pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 149 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który kierował samochodem marki Mitsubishi Lancer.

Mężczyzna w wieku 26 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 99 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Wrześni. Mężczyzna zatrzymał się ponad 70 metrów od miejsca kontroli, ponieważ z uwagi na dużą prędkość nie mógł wyhamować pojazdu.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 26-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

Dawid Spychalski

fot. NowaWrzesnia.pl

źródło: inf. własna

do góry

Galeria