banerNW.jpg
Menu
RSS

Amfetamina schowana w kurtce. 23-latek w areszcie Wyróżniony

fot. KP Policji we Wrześni fot. KP Policji we Wrześni

Mieszkaniec gminy Kostrzyn wpadł w ręce wrzesińskiej policji. Posiadał przy sobie 67 gramów amfetaminy. Sąd przychylając się do wniosku Prokuratora zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy wobec 23-latka. Za swoje postępowanie grozi mężczyźnie nawet 10 pozbawienia wolności.

NW gif 03.2018.gif

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni pełniąc służbę 21 kwietnia (o godzinie 21:15) otrzymali zgłoszenie, że w Nekli przy sklepie spożywczym na ulicy Rynek znajduje się zaparkowana Honda Civic. Z przekazanej informacji wynikało, że kierowca Hondy może być nietrzeźwy.

Podczas przejazdu mundurowych w rejonie wskazanego sklepu, siedzący za kierownicą mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze wrzesińskiej drogówki przystąpili do legitymowania znajdujących się w pojeździe osób.

- 23-letni kierowca był strasznie zdenerwowany i sprawiał wrażenie jakby miał coś do ukrycia. Długo policjanci nie musieli czekać na wytłumaczenia takiego zachowania, i wcale nie dotyczyło to zgłoszenia o nietrzeźwym kierującym. Okazało się, że mieszkaniec gminy Kostrzyn schował w swojej kurtce woreczek strunowy z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną. Ponadto w trakcie przeszukania zostało ujawnionych kolejnych 7 woreczków z białym proszkiem - mówi nam Adam Wojciński, rzecznik prasowy policji.

W Hondzie podróżował także 20-latek, 28-latek oraz kobieta w wieku 19 lat - wszyscy mieszkańcy Kostrzyna. Pasażerowie nie mieli nic do ukrycia. W związku z tym po przeprowadzonych czynnościach przez policjantów zostali zwolnieni do domu.

Natomiast ich 23-letni kolega został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego we Wrześni. Przeprowadzone zostały także badania znalezionych substancji, które okazały się amfetaminą o wadze 67 gramów i marihuaną o wadze 0,66 grama.

- Po analizie zgromadzonego materiału prokurator wnioskował o zastosowanie 3 miesięcznego tymczasowego aresztu dla mieszkańca gminy Kostrzyn. Do przedmiotowego wniosku przychylił się Sąd i najbliższe miesiące 23-latek spędzi w areszcie. Za posiadanie przy sobie znacznej ilości substancji psychotropowych grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant. 

Dawid Spychalski

fot. KP Policji we Wrześni

źródło: inf. własna

do góry

Galeria