banerNW.jpg
Menu
RSS

Koniec problemów przy rejestracji pojazdu? Wyróżniony

fot. Mateusz Maserak fot. Mateusz Maserak

Do niedawna rejestracja samochodu była utrudniona. Wprowadzony 13 listopada zeszłego roku System Informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców miał wiele błędów. Dziś CEPiK 2.0 działa w miarę stabilnie.

 

NW gif 03.2018.gif

Początkowo system sprawiał trudności, nie tylko pracownikom wydziałów komunikacji w całej Polsce, ale również klientom, którzy czasem nie mogli zarejestrować pojazdu w ciągu jednego dnia. Zgłaszane do Ministerstwa Cyfryzacji problemy z CEPiK-iem zostały częściowo naprawione. – Na ten moment nie mamy kłopotów w zakresie połączenia i pozyskiwania danych z systemu. Jednak często zdarza się, iż dane pozyskane z CEPiK-u nie są pełne i wymagają korekty – mówi naczelnik Wydziału Komunikacji, Dróg i Transportu Elwira Haręźlak.

W związku z tym czas obsługi klienta wydłużył się. Wynika to z konieczności weryfikowania wielu elementów – dodaje. Przed wprowadzeniem nowej wersji systemu przerejestrowanie pojazdu odbywało się automatycznie bez korekty danych. Obecnie np. parametry techniczne pojazdu, dane osobowe klientów są za każdym razem weryfikowane z bazą centralną.

Pracownicy wydziału podczas wszystkich etapów rejestracji muszą pozyskać dane z CEPiK-u i to trwa dłużej. Kiedyś przerejestrowanie pojazdu w ramach powiatu nie wymagało weryfikacji danych pojazdu czy też właściciela, ponieważ dane te znajdowały się w naszych, lokalnych  zasobach. Obecnie wszelkie dane z zakresu rejestracji trzeba pozyskać z bazy danych CEPiK-u – kwituje Elwira Haręźlak.

Przypominamy, że Wydział Komunikacji, Dróg i Transportu czynny jest w poniedziałki w godzinach 8.30-15.30, natomiast od wtorku do piątku w godzinach 7.30-14.30.

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Mateusz Maserak/Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria