banerNW.jpg
Menu
RSS

Emocjonalny spektakl z nowotworem w tle Wyróżniony

Emocjonalny spektakl z nowotworem w tle

14 maja Stowarzyszenie Wrzesiński Klub Amazonki zorganizował wyjątkowe spotkanie pod hasłem "Jest jak jest". Jego tematem była choroba nowotworowa piersi.

NW gif 03.2018.gif

Wieczór rozpoczął się od warsztatów dotyczących profilaktyki nowotworowej. Amazonki przedstawiały na fantomie sposoby samobadania piersi i wskazywały, jakie symptomy powinny wzbudzić niepokój. Podkreślały przy tym, że rak to nie wyrok.

Głównym punktem programu był monodram Jest jak jest na podstawie książki Dwie kobiety – jedna nadzieja Maliny Stahre-Godyckiej, opowiadający o niecodziennych zmaganiach z nowotworem. Agnieszka Różańska, aktorka poznańskiego teatru Scena na Piętrze przyznaje, że po spektaklu ma wrażenie, jakby ktoś zdjął ze niej ciężki plecak. Przedstawienie jest bowiem pełne emocji, przeżywanych przez bohaterkę na oczach widowni. – Trudno się gra taki monodram, więc rozumiem, kiedy ludzie wychodzą w trakcie sztuki – podkreśla.

Sala WOK-u była pełna, a publiczność w skupieniu przeżywała wymownie odgrywane napięcie. Po zakończeniu spektaklu widzowie trwali w ciszy, a oklaski rozległy się dopiero, gdy aktorka wróciła na scenę, aby się ukłonić. Wielu uczestników nie kryło łez wzruszenia, a ich refleksje były tematem kuluarowych dyskusji. Wydarzenie było skierowane do osób zdrowych i chorych onkologicznie oraz ich bliskich.

– Pomysł na takie spotkanie zaczerpnęłam od szefowej federacji Amazonek Krystyny Wechmann, która na jednym ze szkoleń zachęcała do wystawienia tego spektaklu – mówi prezeska wrzesińskich Amazonek Urszula Popek. – Napisałam projekt w otwartym konkursie ofert i zwróciłam się do sponsorów. Udało się – podsumowuje.

Spektakl wystawiono m.in. dzięki wsparciu Starosty Wrzesińskiego i Burmistrza Wrześni.

 

32482851_10150987346399971_1071967856477863936_o.jpg

Redakcja NowaWrzesnia.pl

źródło: Powiat Wrzesiński

do góry

Galeria